Trwa ładowanie...
d3mu11x

Prime Minerals przejęło spółkę z koncesją kopalni rudy niklu w Indonezji

Warszawa, 08.05.2015 (ISBnews) - Prime Minerals nabyło 100% udziałów w spółce WGM1, kontrolującej projekt budowy odkrywkowej kopalni rudy niklu w Indonezji, podała spółka. Wartość transakcji to 111 mln zł.

Share
d3mu11x

"Udziały w spółce zależnej zostały nabyte w drodze opłacenia przez dwóch obligatariuszy 444 sztuk obligacji serii B emitenta" - czytamy w komunikacie.

Działalność WGM1 skupiona jest wokół nadzoru i kontroli spółki zależnej PT Bintang Sinar Perkasa z siedzibą w Dżakarcie w Indonezji. WGM1 jest kreatorem i koordynatorem krótko- i długoterminowej strategii działania dla spółki zależnej, podano w informacji.

"Spółka PT Bintang Sinar Perkasa jest obecnie w trakcie realizacji projektu budowy odkrywkowej kopalni rudy niklu na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (zwanej też Celebes). Podmiot ten posiada koncesję na zagospodarowanie obszaru 2163 ha, położonego w prowincji Sulawesi Środkowe i przylegającego do morza. Koncesja została wydana w 2010 roku i na jej mocy w ciągu ostatnich 4 lat przeprowadzono szczegółowe odwierty i badania terenu, które pozwoliły oszacować zasoby rudy niklu nadającej się do wydobycia na około 100 mln ton" - czytamy dalej.

d3mu11x

Do chwili obecnej spółka ta złożyła wszystkie wymagane prawem raporty dotyczące działań eksploracyjnych i jest ta etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę kopalni odkrywkowej. Zakończenie procedur administracyjnych oraz wykonanie szczegółowych planów technicznych dla budowy kopalni, infrastruktury drogowej, socjalnej oraz przystani dla barek i statków planowane jest drugą połowę 2015 roku, podano także.

"Prace budowlane zostaną zrealizowane w pierwszej połowie 2016 roku. Rozpoczęcie wydobycia i sprzedaży rudy niklu planowane jest na III kwartał 2016" - zaznaczono w komunikacie.

Wcześniej Prime Minerals podało, że dokonało przydziału 444 obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej 111 mln zł.

Pod koniec kwietnia spółka informowała, że w ramach nowej strategii zamierza wyszukiwać atrakcyjne koncesje na eksplorację złóż, wykonywać badania zasobów tych koncesji oraz studium wykonalności, realizować akwizycje podmiotów dysponujących wartościowymi koncesjami, prowadzić projekty wydobywcze wskazujące na największy potencjał, budować zakłady przetwarzania surowców mineralnych.

Prime Minerals (wcześniej Certus Capital) jest notowane na NewConnect.

(ISBnews)

d3mu11x

Podziel się opinią

Share
d3mu11x
d3mu11x