Trwa ładowanie...

Problemy rządu i sejmu z nowym VAT-em

Choć warszawski parkiet działa na firmy z naszego regionu jak magnes, pojawiają się niepokojące sygnały. W najbliższych tygodniach ubędzie z niego kilka miliardów złotych, bo fundusze emerytalne dostaną mniej pieniędzy - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Share
Problemy rządu i sejmu z nowym VAT-em
Źródło: Jupiterimages
dhv0dsw

Firmy i podatnicy wciąż nie wiedzą, jakie zmiany w VAT będą obowiązywać w tym roku. Rząd i Sejm nie mogą sobie poradzić z przygotowaniem nowego prawa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Kolejna nowelizacja, nad którą pracują posłowie, ma obowiązywać od 1 kwietnia. Obejmie opodatkowanie pieczywa, handel złomem, stawkę na ubranka dla niemowląt i obuwie dziecięce, nieodpłatne świadczenia oraz sprzedaż zwierząt żywych. Termin wejścia w życie nowych przepisów ustalono na 1 kwietnia 2011 roku, a w przypadku ubranek i obuwia na 1 stycznia 2012 roku.

"Dziennik" pisze, że nie wszystkie zmiany mają być niekorzystne dla podatników, na przykład pieczywo, którego okres trwałości wynosi ponad 14 dni, ma zostać objęte obniżoną 8-procentową stawką zamiast obecnej 23-procentowej. Oczywiście, jeśli posłom uda się zakończyć prace w terminie.

.

dhv0dsw

Podziel się opinią

Share
dhv0dsw
dhv0dsw