Trwa ładowanie...

Problemy rządu i sejmu z nowym VAT-em

Choć warszawski parkiet działa na firmy z naszego regionu jak magnes, pojawiają się niepokojące sygnały. W najbliższych tygodniach ubędzie z niego kilka miliardów złotych, bo fundusze emerytalne dostaną mniej pieniędzy - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Problemy rządu i sejmu z nowym VAT-emŹródło: Jupiterimages
d3qrama
d3qrama

Firmy i podatnicy wciąż nie wiedzą, jakie zmiany w VAT będą obowiązywać w tym roku. Rząd i Sejm nie mogą sobie poradzić z przygotowaniem nowego prawa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Kolejna nowelizacja, nad którą pracują posłowie, ma obowiązywać od 1 kwietnia. Obejmie opodatkowanie pieczywa, handel złomem, stawkę na ubranka dla niemowląt i obuwie dziecięce, nieodpłatne świadczenia oraz sprzedaż zwierząt żywych. Termin wejścia w życie nowych przepisów ustalono na 1 kwietnia 2011 roku, a w przypadku ubranek i obuwia na 1 stycznia 2012 roku.

"Dziennik" pisze, że nie wszystkie zmiany mają być niekorzystne dla podatników, na przykład pieczywo, którego okres trwałości wynosi ponad 14 dni, ma zostać objęte obniżoną 8-procentową stawką zamiast obecnej 23-procentowej. Oczywiście, jeśli posłom uda się zakończyć prace w terminie.

.

d3qrama
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qrama

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj