Trwa ładowanie...

Problemy sieci handlowej. Tesco zamyka kolejne sklepy

Na początku roku Tesco zamknie kolejne trzy supermarkety. Pracowników sieci poinformował o tym dyrektor zarządzający Tesco Polska Martin Behan. "Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie jest łatwa" - napisał w skierowanym do nich liście. To kolejny sygnał o problemach brytyjskiej sieci na naszym rynku.

Problemy sieci handlowej. Tesco zamyka kolejne sklepyŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Burrows
dvxjhm9
dvxjhm9

"Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie jest łatwa – opiera się zaś na czysto ekonomicznych przesłankach. Wspomniane sklepy działają w bardzo trudnym, konkurencyjnym otoczeniu i nie widzimy możliwości odwrócenia negatywnego trendu w ich wynikach sprzedażowych" - napisał Martin Behan. Treść listu opublikował portal dlahandlu.pl. Informację potwierdziła przewodznicząca związków zawodowych w Tesco Elżbieta Fornalczyk.

Zobacz też: Tesco pozbywa się największej zagranicznej sieci handlowej

Chodzi o sklepy w Konstantynowie Łódzkim, Tuchowie i w Łodzi przy ul. Elsnera. Jak zapewnia szefostwo firmy, pracownikom zostaną zaofarowane stanowiska w innych sklepach sieci.

Problemy Tesco w Polsce nie są niczym nowym. Do końca listopada sieć prowadzi zwolnienia grupowe, które mają objąć do 400 pracowników. Poza tym w ostatnim półroczu Tesco zamknęło 9 sklepów. Do zamknięcia wytypowano supermarkety w Wałbrzychu, Oświęcimiu, Głogowie, Koninie, Opolu, Żywcu, Białymstoku i Ścinawie, a także jeden z hipermarketów w Łodzi.

dvxjhm9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvxjhm9