Trwa ładowanie...
d3r8fes

Producenci alkoholu chcą handlować przez internet

Branża spirytusowa apeluje o możliwość handlu alkoholem przez internet. Sprzedaż online ma być szansą dla małych i średnich firm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Branża spirytusowa chce handlować alkoholem przez internet.
Branża spirytusowa chce handlować alkoholem przez internet. (Getty Images)
d3r8fes

Zdaniem przedstawicieli producentów alkoholu, dzięki umożliwieniu handlu przez internet małe i średnie firmy zyskają na rozpoznawalności. Sprzedaż online może być też szansą dla branży gastronomicznej

- Skoro w Europie i całym cywilizowanym świecie taka możliwość istnieje, to dlaczego my jesteśmy w ogonie Europy i działamy na podstawie ustawy z 1981 roku, gdy internet nie istniał? Jednym z ostatnich państw, która wprowadziła taką możliwość, była Łotwa i zrobiła to teraz w czasach pandemii – mówił Witold Włodarczyk, prezes ZP PPS, podczas wtorkowej konferencji.

- Najprostszym sposobem jest to, żeby tytułem testu wprowadzić sprzedaż internetową w ramach kolejnej tarczy i obecnej sytuacji pandemicznej – tak jak wprowadziła to Łotwa. Dlatego proponujemy, żeby w Polsce rząd wprowadził sprzedaż internetową alkoholi, tytułem testu, na 6 miesięcy, żeby zobaczyć jak to funkcjonuje i zobaczyć czy są jakieś miejsca, gdzie należy zwiększyć bezpieczeństwo - dodał prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy.

d3r8fes

Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

Od kwietnia branża spirytusowa notuje spadki sprzedaży. Z powodu zamknięcia barów i restauracji, producenci napojów alkoholowych stracili jeden z ważniejszych kanałów dystrybucji.

- Ten czas różni się w sposób dramatyczny od czasu sprzed pandemii, dlatego, że moja firma produkuje nalewki głównie dla HoReCa, a to wszystko zostało zamknięte. To niebywale trudny okres i niestety przychody spadły nam w sposób dramatyczny. Trzeba pamiętać– dotyczy to małych przedsiębiorstw – że sporo ulg kończy się już w maju. A co będzie dalej? A koszty ZUS są największe dla przedsiębiorstw i najbardziej bolesne Internet pozwoliłby mi na dotarcie do wielu odbiorców, wielu klientów i konsumentów – powiedział na wtorkowej konferencji Karol Majewski właściciel firmy rodzinnej Nalewki Staropolskie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r8fes

Podziel się opinią

Share
d3r8fes
d3r8fes