Trwa ładowanie...

Producent wycofuje żel pod prysznic ze sprzedaży. Za duże stężenie bakterii

Producent Weulbier-Kosmetik GmbH zadecydował o wycofaniu ze sprzedaży żelu pod prysznic Wild Rose. Wszystko dlatego, że zawierają zwiększoną ilość bakterii.

Share
Producent wycofuje żel pod prysznic ze sprzedaży. Za duże stężenie bakterii
Źródło: 123RF
d3bt7of

W ramach rutynowej kontroli wykryto zwiększoną ilość bakterii rodzaju Pluralibacter gergoviae.

Bakterie te występują powszechnie w środowisku. Mogą one prowadzić u osób o słabszej kondycji zdrowotnej lub w przypadku istniejących uszkodzeń skóry do zakażeń bakteryjnych. Ponieważ nie można wykluczyć ryzyka dla zdrowia, klienci powinni koniecznie zastosować się do poniższego wycofania i zaprzestać używania produktu, którego dotyczy problem, z podanym numerem partii – informuje producent w komunikacie.

Konkretnie chodzi o Bevola żel pod prysznic Wild Rose w opakowaniu 500 ml, EAN 4337185216060, nr partii: 91410019.

Obejrzyj: Zmiany w VAT - co powinien wiedzieć przedsiębiorca

Żel wyprodukowany został przez Weulbier-Kosmetik GmbH, Köthener Straße 70, 06847 Dessau-Roßlau w Niemczech. Produkt był dostępny w sklepach sieci Kaufland. Firma Kaufland natychmiast zareagowała i wycofała go ze sprzedaży. Produkt można zwrócić w każdym markecie Kaufland, także bez okazywania paragonu, otrzymując zwrot pieniędzy za zakup.

Klienci, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, mogą skontaktować się z infolinią (800 300 062). Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 i w soboty od 08:00 do 17:00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bt7of

Podziel się opinią

Share
d3bt7of
d3bt7of