Trwa ładowanie...
d3zkmxp

Prokom Investments zamierza pozyskać finansowanie dla Biotonu na kwotę 50 mln zł

25.1.Warszawa (PAP) - Prokom Investments, największy akcjonariusz
Biotonu, zamierza pozyskać finansowanie dla Biotonu na kwotę 50
mln zł, do końca 2009 roku - poinformował Bioton...

d3zkmxp
d3zkmxp

25.1.Warszawa (PAP) - Prokom Investments, największy akcjonariusz Biotonu, zamierza pozyskać finansowanie dla Biotonu na kwotę 50 mln zł, do końca 2009 roku - poinformował Bioton w komunikacie.

"Bioton SA informuje, że w dniu 23.01.2009 r. spółka zawarła z Prokom Investments SA umowę, na podstawie której Prokom zobowiązał się dołożyć należytej staranności w celu pozyskania finansowania działalności spółki w łącznej kwocie 50.000.000 zł do końca roku 2009 r." - napisano w komunikacie Biotonu.

"Zgodnie z umową, finansowanie zostanie udzielone przez Prokom lub podmioty trzecie. Finansowanie będzie udzielane w formie wkładów pieniężnych na podwyższony kapitał zakładowy spółki lub w formie pożyczek, w tym pożyczek konwertowalnych na kapitał zakładowy Spółki po cenie emisyjnej 0,20 zł za jedną akcję spółki" - dodano.

W połowie stycznia Bioton poinformował, iż Prokom i Windstorm Trading & Investment Limited rozwiązały umowę o sprzedaży Biotonu na rzecz spółki należącej do Jerzego Staraka.

Bioton podał też wówczas, że jest w trakcie finalizowania rozmów z głównymi akcjonariuszami w sprawie podniesienia kapitału spółki. (PAP)

pam/

d3zkmxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zkmxp