Trwa ładowanie...
d2jya7m

Prokuratura Apelacyjna ws. artykułów w "Gazecie Wyborczej" (komunikat)

...

Share
d2jya7m

30.05. Warszawa - Prokuratura Apelacyjna w Warszawie informuje:

W związku z zamieszczeniem w dniu dzisiejszym w "Gazecie Wyborczej" artykułów pt. "CIA miało więzienie w Polsce," "Historia tajnych więzień CIA" i innych oraz informacjami na ten temat w mediach elektronicznych - Prokuratura Apelacyjna w Warszawie uprzejmie informuje, że w Wydziale V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie jest prowadzone śledztwo sygn. Ap V Ds. 37/09, w sprawie tzw. więzień CIA.

Aktualnie śledztwo znajduje się w fazie gromadzenia materiału dowodowego i tym samym nie można mówić obecnie o postawieniu komukolwiek zarzutów popełnienia przestępstwa. Kwestia ta z całą pewnością będzie rozważana, ale po skompletowaniu materiału dowodowego.

Zmiana jednego z prokuratorów prowadzących to śledztwo wiązała się z koniecznością skierowania prokuratora Jerzego Mierzewskiego do pracy przy innym bardzo ważnym postępowaniu przygotowawczym, gdzie w pełni będą wykorzystane jego kompetencje i doświadczenie zawodowe.

d2jya7m

Z uwagi na rangę postępowania sygn. Ap V Ds. 37/09 zastępca prokuratora apelacyjnego w Warszawie, prokurator Waldemar Tyl, stał się jednym z jego referentów. Drugim referentem sprawy jest prokurator Robert Majewski, który prowadzi to śledztwo od początku, co powoduje sprawne i systematyczne prowadzenie tej sprawy.

Śledztwo nr Ap V Ds. 37/09 toczy się rytmicznie, realizowane są wszystkie punkty, kierunki i wątki ze znaczenie wcześniej przyjętego planu tego postępowania.

Powyższe zmiany nie odbywały się oczywiście na tzw. telefon lecz w normalnym trybie.

Przeprowadzone zmiany w żaden sposób nie zakłóciły przebiegu tego śledztwa.

d2jya7m

Odnoszenie się do szczegółów publikacji dotyczących przeprowadzanych czynności procesowych i ich wyników - jest praktycznie niemożliwe, gdyż materia jaką bada śledztwo nr Ap V Ds. 37/09 jest objęta klauzulą niejawności.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2jya7m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jya7m
d2jya7m