Trwa ładowanie...

Promocja "nie z tej ziemi". Uważaj na cenowe zasadzki. Te same słuchawki kupisz za 299 lub 49 zł

Za pośrednictwem serwisu Groupon bezprzewodowe słuchawki Roneberg R7 można mieć za jedyne 108 zł. Wygląda na dużą promocję, bo na stronie dystrybutora sprzęt kosztuje 299 zł. Tyle że na Allegro te same słuchawki sprzedawane są po 49 zł.

Share
Promocja "nie z tej ziemi". Uważaj na cenowe zasadzki. Te same słuchawki kupisz za 299 lub 49 zł
Źródło: Money.pl, Fot: screenshot/Groupon
d1ielug

- Możliwe, że są to różne modele. Prosimy o porównanie modelu oraz danych technicznych - przekonuje pracownik sklepu Watchzone, który sprzedaje słuchawki i do ich zakupu w rzekomo atrakcyjnej cenie namawia w serwisie Groupon.

Mocno zainteresowany bezprzewodowymi słuchawkami ze stacją dokującą i power bankiem porównuję oferty. Na Allegro za 49 zł sprzedaje je użytkownik o nicku Roneberg. Do Watchzone'a wysyłam screeny na poparcie wątpliwości związanych z rozbieżnością cen. Okazuje się, że w obu ofertach chodzi o te same słuchawki bezprzewodowe Roneberg R7.

Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

- Wysłał pan ofertę konkurencyjnej firmy Roneberg. Na cenę proponowaną przez inne firmy nie mamy wpływu. Prosimy w takiej sytuacji skorzystać z oferty, która jest dla Pana korzystniejsza - odpowiada na moje wątpliwości przedstawiciel Watchzone.

Money.pl
Źródło: Money.pl, Fot: screen/watchzone
Money.pl
Źródło: Money.pl, Fot: screenshot/Allegro

- Nasze konto na Allegro to watchzone official. Firma Roneberg jest firmą konkurencyjną. Nie mamy wpływu na ofertę innych sklepów oraz nie mamy wyłączności na sprzedaż tego produktu - wyjaśnia dalej.

d1ielug

Groupon to nie zawsze promocje

Oczywiście nie kwestionuję wyjaśnień sklepu, ale dziwić może, że firma sprzedaje słuchawki u siebie na stronie za 299 zł, przez Groupon oferuje na nie rabat 200 zł za 9 zł, a nie sprzedaje słuchawek na swoim koncie na Allegro. Próżno ich bowiem szukać na watchzone official.

Jak dodatkowo wyjaśnia Watchzone, "każdy sklep ma prawo do sprzedaży tych samych towarów po własnej cenie. Gwarantuje to prawo wolnego rynku". Trudno się z tym nie zgodzić. Co na to zamieszanie cenowe Groupon?

d1ielug

- Nie wszystkie oferty na Groupon.pl są ofertami promocyjnymi - informuje mnie Jędrzej z Groupona na czacie serwisu. - Jesteśmy odpowiedzialni jedynie za dostarczenie kuponu promocyjnego. Wszelkie wątpliwości powinien kierować pan bezpośrednio do partnera.

Partnera, czyli firmę Watchzone, już pytaliśmy. By rozwiać jakiekolwiek wątpliwości z pytaniami, zwróciłem się do sprzedawcy słuchawek na Allegro o nicku roneberg. Do chwili opublikowania artykułu nie otrzymałem jednak żadnych odpowiedzi.

"Nie ma możliwości kontaktu z centralą"

Na nasze wątpliwości nie odpowiedział też UOKiK. Oczywiście, tak jak zauważa konsultant z "Watchzone", każdy może kupić za cenę, jaka mu odpowiada. A sprzedawca ma pewną dowolność w ustaleniu wysokości ceny.

d1ielug

Jak pokazuje ten przeykład, nie wszystkie oferty na Grouponie są promocyjne. Chciałem o tym porozmawiać z kimś z centrali firmy. Okazało się to jednak niemożliwe.

- Niestety, nie ma takiej możliwości - mówi Jędrzej z czatu na Grouponie, dodając niejako na usprawiedliwienie, że każda oferta Groupona jest weryfikowana. Wszystkie pytania, mimo zapewnienia, że nie ma kontaktu z centralą, wysłałem również na adres mailowy firmy. Czekam na odpowiedź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ielug

Podziel się opinią

Share
d1ielug
d1ielug