Trwa ładowanie...
d2ceblh
14-03-2017 15:15

Prospekt Griffin Premium RE został zatwierdzony przez holenderski nadzór

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Prospekt emisyjny Griffin Premium RE.. został zatwierdzony przez holenderską Komisję Nadzoru Finansowego (AFM), a następnie notyfikowany do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w celu jego paszportowania do Polski, podała spółka. 

d2ceblh

Na początku marca Griffin Premium RE.. poinformował, że planuje przeprowadzić pierwotną ofertę publiczną akcji nowej emisji, o wartości ok. 30 mln euro, oraz akcji istniejących w I półr. br. i zamierza zadebiutować na GPW.

Oferta będzie obejmować publiczną emisję akcji skierowaną do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz ofertę prywatną do inwestorów instytucjonalnych poza Stanami Zjednoczonymi (z wyłączeniem Polski). Nie zostanie przeprowadzona żadna publiczna oferta akcji poza granicami Polski.

Griffin Premium RE.. będzie ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w Warszawie.

Funkcję globalnych koordynatorów oraz współzarządzających księgą popytu będą pełnić Bank Zachodni WBK oraz Joh. Berenberg, Gossler & Co. KG, natomiast Dom Maklerski BOŚ będzie pełnić funkcję współmenedżera oferty.

d2ceblh

Griffin Premium RE.. powstał w grudniu 2016 r. poprzez wyodrębnienie dziewięciu istniejących, atrakcyjnych nieruchomości z portfela stworzonego i zarządzanego przez grupę Griffin Real Estate - inwestora na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Spółka jest zarejestrowana w Holandii i działa w formule zbliżonej do REIT (ang. Real Estate Investment Trust), czyli podmiotu, który osiąga dochody głównie z wynajmu nieruchomości, a wypracowywane zyski wypłaca regularnie udziałowcom w formie dywidendy.

Griffin Real Estate to inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Fundusz zarządzany przez Griffin jest odpowiedzialny za jedno z największych przejęć na rynku nieruchomości w Polsce - zakup pakietu 65,99% akcji spółki Echo Investment.

(ISBnews)

d2ceblh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ceblh