Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Provident: Pracę podczas urlopu w wakacje planuje podjąć 10% Polaków

Warszawa, 30.06.2016 (ISBnews) - Podczas wakacyjnego urlopu podjąć pracę zarobkową planuje 10% Polaków, wynika z badania Barometr Providenta. Wśród najmłodszej grupy osób, planujących podjąć sezonową pracę odsetek sięga 40%, podano także.

Share
d8f2qjb

"Zwraca uwagę fakt, że chęć podjęcia pracy w tym samym stopniu deklarują osoby, które określają się jako ubogie, jak i te, które uznają się za zamożne. Wśród Polaków, którzy zdecydują się na podjęcie wakacyjnej pracy, tylko co trzeci planuje pracować w wakacje zgodnie ze swoim wykształceniem lub doświadczeniem zawodowym" - powiedział Przemysław Kasza z działu badań, cytowany w komunikacie.

Ponad połowa z osób planujących pracę w wakacje ma już ofertę. 40% ma zamiar wykorzystać wolny czas na dodatkowy zarobek, ale jeszcze nie ma konkretnej propozycji. Pracę sezonową planuje podjąć 40% osób w wieku do 24 lat. Wraz z wiekiem odsetek ten maleje. W wieku 25-39 lat czas wolny na pracę przeznaczy 10% badanych i tylko 6% Polaków powyżej 40. roku życia, podano także.
"Co dziesiąty Polak zamierza podjąć pracę sezonową, a 75% z nich znajdzie pracę w swoim miejscu zamieszkania. Jednak 18% osób, które zamierzają pracować w wakacje, potraktują to zajęcie jako sposób na letni wyjazd i podejmą się sezonowego zatrudnienia w miejscowości turystycznej. W poszukiwaniu sezonowej pracy jesteśmy mobilni. 8% planuje pracę za granicą, przy czym najczęściej dotyczy to osób w wieku 25-39 lat (22%). To prawie cztery razy więcej, niż w pozostałych przedziałach wiekowych" - czytamy w komunikacie.

Barometr Providenta to cykliczne badanie Polaków, które pozwala na lepsze zrozumienie zachowań i decyzji finansowych konsumentów. Badanie zrealizował PBS w dniach 3 5 czerwca br. na ogólnopolskiej próbie n=1000 Polaków w wieku 15+.

d8f2qjb

Provident Polska jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także - w ramach notowań równoległych - na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą wchodzącą w skład IPF. Firma oferuje pożyczki 2,6 mln klientów w ośmiu krajach europejskich.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb