Trwa ładowanie...
d1vbn32

Przedział cenowy akcji Polmedu ustalony na 2,70-3,50 zł

16.09. Warszawa (PAP) - Przedział cenowy akcji sieci klinik medycznych Polmed został ustalony na 2,70-3,50 zł. Ostateczna cena emisyjna do 1 mln akcji będzie ustalona do 27...

d1vbn32
d1vbn32

16.09. Warszawa (PAP) - Przedział cenowy akcji sieci klinik medycznych Polmed został ustalony na 2,70-3,50 zł. Ostateczna cena emisyjna do 1 mln akcji będzie ustalona do 27 września - poinformowała spółka w komunikacie.

Oferta Polmedu obejmuje od 750.000 do 1.000.000 akcji serii H.

Zgodnie z harmonogramem oferty, od 20 do 24 września budowana będzie księga popytu. Zapisy na akcje będą trwały od 28 września do 8 października w punktach obsługi klienta Domu Maklerskiego BOŚ. Spółka planuje przydział akcji i zamknięcie oferty publicznej do 15 października.

Środki pozyskane z emisji będą przeznaczone na dalszy rozwój w szczególności na budowę sieci klinik medycznych na terenie całej Polski. Do końca 2010 roku spółka chce otworzyć nowe kliniki w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Sosnowcu, Poznaniu i kolejną w Gdańsku.

d1vbn32

"Środki pozyskane z publicznej emisji przeznaczymy na dalszy rozwój firmy. Branża medyczna jest bardzo perspektywiczna, w związku z tym chcemy umacniać naszą pozycję w segmentach, na których jesteśmy obecni oraz poszerzać wachlarz usług medycznych. Wierzę, że realizowana konsekwentnie strategia firmy przełoży się na korzystną wycenę spółki i wysoką atrakcyjność akcji dla inwestorów" - powiedział Radosław Szubert, prezes spółki cytowany w komunikacie.

W 2009 roku przychody Polmedu wzrosły o 34,8 proc. do 18,6 mln zł. Spółka wypracowała 4,1 mln zł zysku EBITDA oraz 3,8 mln zł zysku netto wobec odpowiednio 3,4 mln zł i 3,1 mln zł rok wcześniej.

Właściciele spółki to zarząd posiadający łącznie 56 proc. akcji oraz fundusz NPN II Med. S.a r.l., do którego należy 44 proc. Dotychczasowi akcjonariusze, czyli zarząd oraz fundusz inwestycyjny nie planują sprzedaży własnych akcji w ramach emisji.

Polmed jest spółką wyspecjalizowaną w świadczeniu ambulatoryjnej opieki medycznej dla osób prywatnych, firm oraz instytucji. Oferuje ambulatoryjne świadczenia medyczne w zakresie podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej. Aktualnie posiada dziewięć własnych przychodni w Gdańsku, Olsztynie, Gdyni oraz Starogardzie Gdańskim. Dzięki umowom podpisanym z renomowanymi placówkami medycznymi, klienci Polmedu mogą korzystać z usług na terenie całego kraju. (PAP)

pr/ jtt/

d1vbn32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vbn32