Trwa ładowanie...
d4bhb3e
07-12-2016 18:54

Przegląd informacji ze spółek

Orion Investment obniżył prognozę zysku netto za 2016 r. do 5,09 mln zł wobec wcześniej zakładanych 9,33 mln zł, podała spółka.

d4bhb3e
d4bhb3e

PKO Bank Polski zobowiązał się do udzielenia klientowi pożyczki w kwocie do 3,2 mld zł, podał bank. Umowa pożyczki ma być uzgodniona do końca kwietnia 2017 r.

Grupa Baltona zanotowała w listopadzie br. wzrost skonsolidowanych przychodów o 16% r/r do 34,45 mln zł, podała spółka. Narastająco spółka zanotowała spadek skonsolidowanych przychodów o 10% r/r za okres styczeń - listopad 2016, które wyniosły 361 mln zł.

Mennica Polska ma obecnie zakontraktowaną produkcję 1,7 mld monet obiegowych dla klientów na świecie w 2017 r., wobec oczekiwanego wolumenu 1,6 mld money w całym bieżącym roku, poinformował dyrektor produkcyjno-operacyjny Siemowit Kalukiewicz.

Neuca odstąpiła od zawarcia umowy ostatecznej nabycia 100% udziałów w hurtowni farmaceutyków Intra, podała spółka.

d4bhb3e

Robyg przekazał już ponad 300 z 310 lokali w inwestycji Park Wola Residence nowym mieszkańcom, poinformowała spółka. Grupa Robyg nabyła działkę i rozpoczęła kolejną wolską inwestycję - Forum Wola, gdzie powstanie blisko 920 lokali w 4 budynkach.

PKO Bank Polski spełnia wszystkie wskazane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) kryteria umożliwiające wypłatę dywidendy do 50% zysku za 2016 rok, podał bank.

PKN Orlen podpisał z Tatneft Europe AG aneks do umowy, który zakłada zwiększenie dostaw ropy do rafinerii Unipetrolu w Litvinovie do 1,62-3,96 mln ton w latach 2017-2019, podał koncern.

Przychody ze sprzedaży w segmencie modowym HubStyle wyniosły w listopadzie br. 1,1 mln zł, co oznacza dwukrotny wzrost r/r, poinformowała spółka. Przychody ze sprzedaży ogółem wzrosły w listopadzie o ok. 31% r/r do 2 mln zł.

d4bhb3e

mBank analizuje nowe wymogi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dotyczące możliwości wypłaty dywidendy z zysku wypracowanego w 2016 roku. Przy obecnych poziomach kapitalizacji banku, zarząd może rozważyć wypłatę dywidendy, poinformował prezes mBanku Cezary Stypułkowski.

i2 Development rozpoczął budowę biurowca Wielka 27 we Wrocławiu i sprzedaż powierzchni, podała spółka. Obiekt posiadający ponad 9 tys. m2 będzie oddany do użytku w I kwartale 2019 r.

mBank oczekuje od akcjonariuszy Radpolu dokapitalizowania spółki kwotą co najmniej 10 mln zł w celu wzmocnienia płynności w perspektywie najbliższych kwartałów, podał Radpol

d4bhb3e

Cena maksymalna w ofercie publicznej TXM, obejmującej do 4 mln akcji serii E, została ustalona na 6,2 zł za akcję, podała spółka w aneksie do prospektu.

ING Bank Śląski analizuje obecnie kryteria wypłaty dywidendy z zysku za 2016 rok, przedstawione przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i ocenia, że jest na granicy możliwości wypłaty dywidendy, poinformował prezes Brunon Bartkiewicz.

Akcjonariusze KGHM Polska Miedź na wniosek Skarbu Państwa powołali w skład rady nadzorczej spółki Wojciecha Andrzeja Myśleckiego, Marka Pietrzaka i Agnieszkę Winnik-Kalembę.

d4bhb3e

Urządzenie Braster można zakupić w ponad 494 aptekach należących do największych ogólnopolskich sieci, takich jak: Dr Zdrowie, Amica, MaxFarm, Wracam do Zdrowia, Cefarm, Zdrowit oraz Apteka Bliska, poinformowała spółka.

Fachowcy.pl Ventures dzięki wysokiej sprzedaży w listopadzie jest blisko uzyskania progu rentowności, poinformował prezes Piotr Surmacki. Według stanu na 1 grudnia, z abonamentowego rozwiązania spółki korzysta już 1 979 klientów, czyli o 98% więcej niż przed rokiem, podano także.

Loyd oraz jego spółka zależna Esterpack Holdings Limited sprzedały udziały w szesnastu spółkach należących do grupy kapitałowej, które nie prowadziły działalności operacyjnej, poinformował Loyd. Transakcje przeprowadzone w ramach procesu restrukturyzacji pomogą zoptymalizować strukturę spółki oraz pozwolą lepiej przystosować ją pod względem organizacyjnym do planowanych przejęć nowych podmiotów w kolejnym roku, zapowiedział prezes Bartosz Kaczmarczyk.

d4bhb3e

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Stanisława Mateusza Kluzy na stanowisko prezesa zarządu Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), podał bank.

Selena FM uruchomiła w Kazachstanie fabrykę i centrum dystrybucyjne w specjalnej strefie ekonomicznej "Nowe miasto Astana", poinformowała firma. Inwestycja pozwoli na wytwarzanie ok. 120 tysięcy ton nowoczesnej chemii budowlanej rocznie, podano również.

Echo Prime Assets B.V. - spółka zależna Echo Investment - sprzedała 12,863 mln akcji Echo Polska Properties N.V., stanowiących ok. 2,2% kapitału zakładowego, na rzecz Echo Partners, podało Echo Investment.

d4bhb3e

Oferta Cube.ITG została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu Centralnego Ośrodka Informatyki na świadczenie kompleksowych usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkich w obszarze IT, podała spółka.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na CFI Holding karę pieniężną w wysokości 400 tys. zł, za nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych, podał urząd.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na przywrócenie akcjom zwykłym na okaziciela Banku BPH formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji) z dniem 20 grudnia 2016 r., podała KNF.

Spółka zależna TDJ - TDJ Equity IV nabyła 100% akcji spółki Partner i tym samym nabyła pośrednio akcje Kopeksu, wskutek czego TDJ przekroczyła 50% ogólnej liczby głosów na WZA spółki, poinformował Kopex.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu co do bezpośredniego nabycia przez LC Corp oraz co do pośredniego nabycia przez Leszka Czarneckiego akcji Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i 50% udziału w kapitale zakładowym spółki, podała Komisja.

Cena sprzedaży jednej akcji Skarbiec Holding ustalona została na poziomie 27 zł, a liczba akcji sprzedawanych przez Skarbiec Holding Limited w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu (ABB) - na 2,1 mln sztuk, podała spółka.

d4bhb3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhb3e