Trwa ładowanie...
d4byqnn

Przegląd informacji ze spółek

KGHM Polska Miedź odnotował 397 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2015 r. wobec 417 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Share
d4byqnn

Bioton zawarł z ING Bankiem Śląskim umowę kredytową wieloproduktową o wartości 60 mln zł, podała spółka. Środki zostaną przeznaczone na całkowity wykup obligacji serii B oraz kapitał obrotowy.

Akcjonariusze MCI Management zdecydują o przeznaczeniu zysku netto za 2014 rok w kwocie 352,28 mln zł w całości na kapitał zapasowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 3 czerwca.

Akcjonariusze Kerdos Group zdecydują o emisji nie więcej niż 5,328 mln akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 5 czerwca.

d4byqnn

Akcjonariusze Kerdos Group zdecydowali o przeznaczeniu zysku netto za 2014 rok w kwocie 3,46 mln zł na kapitał zakładowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy, wynika z uchwał walnego.

Rada Nadzorcza ES-System powołała dziś Rafała Gawrylaka na stanowisko prezesa, podała spółka. Zastąpi on Bogusława Pilszczka, który złożył rezygnację.

Trakcja PRKiI ma kredyt odnawialny do kwoty 50 mln zł w mBanku, który zostanie przeznaczony na finansowanie realizacji kontraktów, wynika z komunikatu spółki.

Sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne grupy kapitałowej Inter Cars zwiększyła się o 19,1% r/r do 401,4 mln zł w kwietniu br., podała spółka.

d4byqnn

Prime Minerals nabyło 100% udziałów w spółce WGM1, kontrolującej projekt budowy odkrywkowej kopalni rudy niklu w Indonezji, podała spółka. Wartość transakcji to 111 mln zł.

Akcjonariusze ES-System zdecydowali o wypłacie 15 mln zł dywidendy z zysku za 2014 r., a także z kwoty pochodzącej z likwidacji programu motywacyjnego i z kapitału zapasowego, wynika z uchwał podjętych na zwyczajnym walnym zgromadzeniu. Kwota dywidendy przypadająca na jedną akcję to 0,35 zł.

AviaAM Leasing AB odnotowała 1,92 mln euro skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2015 r. wobec 1,68 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Prime Minerals dokonało przydziału 444 obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej 111 mln zł, podała spółka.

d4byqnn

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) zawarły z konsorcjum firm Intop Warszawa i Vistal Gdynia umowę na wykonanie robót budowlanych na kolejowym Moście Gdańskim w Warszawie za 18 mln zł brutto, podał Vistal. Udział spółek w konsorcjum wynosi po 50%.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictow (PGNiG) szacuje, że z całej grupy kapitałowej odejdzie w tym roku około 2 000 pracowników w ramach programów dobrowolnych odejść (PDO), poinformował prezes Mariusz Zawisza.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zaobserwowało duże zainteresowanie ogłoszonym przez siebie programem rabatowym dla klientów strategicznych, poinformował prezes Mariusz Zawisza.

Rozmowy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) z Gazpromem w ramach okna renegocjacyjnego kontraktu jamalskiego nadal trwają, pomimo pojawienia się formalnej możliwości arbitrażu, poinformował prezes Mariusz Zawisza.

d4byqnn

Fundusz Value4Capital zdecydował, że wyjdzie z inwestycji w Konsalnet - poprzez giełdę lub transakcję z inwestorem - nie wcześniej niż w przyszłym roku, a niewykluczone, że stanie się to dopiero w 2017 r. Teraz fundusz wzmacnia spółkę i czeka na efekty planowanego przez rząd wprowadzenia z początkiem 2016 roku ozusowania umów - zleceń, poinformował agencję ISBnews prezes Jacek Pogonowski.

KGHM Polska Miedź podpisał z Tele-Fonika Kable warunkową umowę na sprzedaż walcówki miedzianej w latach 2016-2018 z opcją przedłużenia na okres kolejnych 2 lat, o szacowanej wartości 3,91-4,25 mld zł w ciągu pierwszych trzech lat.

W nowej strategii na lata 2016-2018 Bank Handlowy chciałby utrzymać politykę dywidendy z poprzedniej strategii, poinformował prezes Sławomir Sikora.

Bank Handlowy chce utrzymać poziom marży odsetkowej netto na poziomie 2,5% zanotowanym w I kw. br. w całym 2015 roku, poinformował prezes Sławomir Sikora.

d4byqnn

Akcjonariusze Neuki zdecydowali o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy kwoty 19,83 mln zł tj. 4,33 zł na akcję, z zysku za 2014 r., wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

Utrzymanie wyniku netto Banku Handlowego z ubiegłego roku w 2015 roku będzie bardzo trudne, a nawet mało prawdopodobne, poinformował prezes Sławomir Sikora.

Netia zawarła dziś przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów spółki TK Telekom od grupy PKP za kwotę 221 mln zł, podała Netia. Transakcja finansowana będzie z dostępnych linii kredytowych, podano także.

Bank Handlowy chce utrzymać politykę dywidendową w tym roku, poinformował prezes Sławomir Sikora.

d4byqnn

Bank Handlowy przedstawi na jesieni nową trzyletnią strategię, która będzie zakładała silny wzrost, poinformował prezes Sławomir Sikora.

Asseco Poland podpisało umowy z 9 placówkami z województwa dolnośląskiego w ramach projektu e-Zdrowie, podała spółka. Wartość umów to 8,9 mln zł netto, a zakończenie projektu planowane jest na kwiecień 2016 r.

UPC Polska miało 1,425 mln klientów, którzy korzystali z 2,75 mln usług na koniec marca 2015 r. roku, podała spółka.

Wartość aktywów funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Altus TFI oraz aktywów w ramach usługi asset management wyniosła 8 063,83 mln zł na koniec kwietnia, tj. o 3,51% (tj. o 273,68 mln zł) więcej niż miesiąc wcześniej, podała spółka.

Getin Holding skoncentrował się w I kwartale br. na działaniach stabilizujących sytuację w spółkach wschodnich, dla których otoczenie rynkowe pozostawało niesprzyjające. Działalność operacyjna w Polsce i Rumunii rozwijała się zgodnie z oczekiwaniami, poinformował holding.

AmRest ocenia, że dalsze koncentrowanie się na rozwoju swoich marek na dynamicznie rosnących rynkach zapewni osiąganie przełomowych wyników w kolejnych kwartałach tego roku, poinformował przewodniczący rady nadzorczej AmRest Henry McGovern.

Przychody CDRL - właściciela marki Cocodrillo - ze sprzedaży w polskich sklepach wzrosły w kwietniu o 7% r/r i wyniosły 10,376 mln zł. W okresie styczeń-kwiecień przychody wyniosły 35,956 mln zł i były o 17% wyższe niż przed rokiem.

Akcje Uniwheels AG zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 8,95% do 114,4 zł.

Grupa Stalexport Autostrady odnotowała średnie dobowe natężenie ruchu na autostradzie A4 Katowice-Kraków na poziomie 32,2 tys. pojazdów w I kwartale, co oznacza wzrost o 5,9% r/r, podała spółka.

Bieżący rok będzie rekordowy dla polskiej branży windykacyjnej, ocenił prezes Casus Finanse Sławomir Szarek. Według niego, w II kwartale na sprzedaż mogą trafić wierzytelności o łącznej wartości nominalnej ok. 4 mld zł, a w całym roku wartość rynku może zbliżyć się do 20 mld zł.

Wskaźnik koszty do dochodów (C/I) Banku Handlowego wzrósł o 2 pkt proc. w skali roku do 53% w I kw. br., przy spadku przychodów o 4,7% r/r i niższych o 0,5% kosztach, podał bank.

Stalexport Autostrady odnotował 17,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2015 r. wobec 13,19 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Bank Handlowy odnotował 217,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2015 r. wobec 247,65 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

MOL Group odnotował 9,1 mld HUF skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2015 r. wobec 20,8 mld HUF zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Getin Holding odnotował 45,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2015 r. wobec 32,3 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

PCC Intermodal odnotowało 1,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2015 r. wobec 0,68 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Amrest Holdings odnotował 27,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2015 r. wobec 8,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odnotowało 1 243 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2015 r. wobec 1 181 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d4byqnn

Podziel się opinią

Share
d4byqnn
d4byqnn