Trwa ładowanie...
d1cfbhm
28-01-2016 18:07

Przegląd informacji ze spółek

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Altus TFI) otrzymało zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad Forum Akcyjnym+ FIZ i Forum Obligacyjnym+ FIZ, podała spółka.

d1cfbhm
d1cfbhm

Polwax szacuje, że osiągnął 280,7 mln zł przychodów ze sprzedaży netto, 34,2 mln zł EBITDA i 23,8 mln zł zysku netto w ub.r., podała spółka.

Spółka zależna Wikany zawarła umowę na realizację 23 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej w ramach projektu Miasteczko Wikana B13 w Lublinie, podała spółka.

Fundusz inwestycyjny Venture Incubator nabył udziały w Infermedica od Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, podały spółki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę ze Skanska na rozbudowę 13-km fragmentu drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na tzw. odcinku Ia: Wyszków - węzeł Poręba za ok. 335 mln zł brutto, podała spółka.

d1cfbhm

Asbud rozpoczął sprzedaż I etapu Osiedla Flora w Warszawie, w którym powstanie 111 mieszkań, podała spółka.

PKN Orlen szacuje wpływ podatku od handlu detalicznego na od kilkunastu do ponad 200 mln zł, w zależności od zakresu objętej nim sprzedaży. Spółka ocenia, że podatek nie zmieni konkurencyjności na rynku, poinformował wiceprezes ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk.

PKN Orlen zakłada ok. 100 mln zł wpływu na EBITDA dzięki sześciu miesiącom funkcjonowania bloku parowo-gazowego we Włocławku w II poł. 2016 r., poinformował wiceprezes ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę Zakładów Magnezytowych Ropczyce na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Rzeszowie, określającą wysokość straty podatkowej emitenta za 2008 rok w kwocie 2,29 mln zł, podała spółka.

d1cfbhm

Grupa Indata zapowiada rozwój portfolio usług i produktów, zwiększenie skali działalności oraz liczne akwizycje zarówno w Polsce, jak i w Europie, poinformował prezes Grzegorz Czapla. W efekcie spółka zamierza stać się jednym z największych podmiotów sektora teleinformatycznego na polskim rynku.

PKN Orlen w działalności zagranicznej skupi się na rynku niemieckim, czeskim, litewskim oraz na aktywach w Kanadzie. Spółka nie szuka obecnie akwizycji w segmencie wydobywczym, poinformowali członkowie zarządu.

PKN Orlen rozmawia w sprawie kolejnych spotowych dostaw ropy z Arabii Saudyjskiej i pierwszej dostawy z Iranu, rozgląda się także na innych rynkach, poinformował wiceprezes ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk.

d1cfbhm

PKN Orlen chce uzyskać odszkodowanie w wysokości 1,8 mld zł w związku z pożarem instalacji olefin w Unipetrolu, poinformował wiceprezes Sławomir Jędrzejczyk.

RWE uruchomiła drugi park wiatrowy w Nowym Stawie o całkowitej mocy zainstalowanej 28 MW, poinformował członek zarządu RWE Renewables Polska Robert Macias. Dodał, że RWE przekroczyła już 240 MW mocy zainstalowanej w parkach wiatrowych i planuje kolejne projekty w Polsce.

GTC Wilson Park - spółka w 100% zależna od Globe Trade Centre (GTC) sfinalizowało zakup budynku biurowego Pixel w Poznaniu, podało GTC. Cena netto za nieruchomość oraz inne prawa i aktywa ruchome objęte umową wynosi 32,22 mln euro.

d1cfbhm

Monetia podpisała umowę z Cardtronics, właścicielem i operatorem sieci bankomatów, którego będzie wspierać w identyfikowaniu najlepszych lokalizacji dla bankomatów i negocjowaniu warunków umów najmu nieruchomości na terenie całego kraju, poinformowała spółka.

Bloober Team planuje premiery 3 dużych tytułów gier w tym roku. Spółka może również pokazać pierwszy epizod swojej superprodukcji "Medium" pod koniec 2016, poinformował prezes Piotr Babieno.

Pekaes rozpoczął współpracę z Italsempione, włoską firmą logistyczną specjalizującą się w międzynarodowych przesyłkach drobnicowych, poinformowała spółka.

d1cfbhm

Ministerstwo Finansów zaprosiło Sygnity do negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na "Zakup usług dla Systemu e-Podatki i jego komponentów, a także dostawa oprogramowania oraz świadczenie usług dodatkowych", podało Sygnity.

PKP Cargo podpisało z Tauron Wydobycie umowę na przewóz 8,5 mln ton węgla w latach 2016-2017 za łącznie 142,3 mln zł brutto, podała spółka.

Lokum Deweloper oddał do użytku III etap osiedla Lokum da Vinci obejmujący 90 mieszkań, poinformowała spółka.

d1cfbhm

Rada dyrektorów Plaza Centers powołała Dori Kerena na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa spółki (CEO) oraz Yitshaka (Izzie) Eliasa na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych (CFO) od 1 kwietnia br., podała firma.

Apator szacuje skonsolidowane przychody na poziomie 769,4 mln zł, skonsolidowaną EBITDA 112,3 mln zł i skonsolidowany zysk netto 64,8 mln zł w 2015 roku, podała spółka. Z kolei na 2016 rok prognozuje skonsolidowane przychody ogółem na poziomie 850 mln zł i skonsolidowany zysk netto w wysokości 80 mln zł.

PKN Orlen może dokonać przeglądu strategii i celów finansowych, poinformował prezes Wojciech Jasiński.

PKN Orlen zwiększył zadłużenie netto o 1,1 mld zł kw/kw do 6,8 mld zł w IV kwartale br., podała spółka

Fortuna Entertainment Group N. V. (FEG) przewiduje poziom przyjętych zakładów za rok 2015 w wysokości 845 mln euro, czyli o 7% więcej w porównaniu z opublikowaną wcześniej prognozą (790 mln euro). Wskaźnik EBITDA grupy za rok 2015 będzie o 3-6% niższy r/r (poprzednia prognoza: o 25-30% mniej r/r).

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych (GPW)
postanowił wykluczyć akcje eCard z obrotu giełdowego z dniem 2 lutego, podała giełda.

PKN Orlen oczekuje spadku średniorocznego poziomu marży downstream w 2016 r. ze względu na niższe marże na oleju napędowym oraz produktach petrochemicznych, podała spółka.

Bloober Team - jako jedyny wspólnik spółki iFun4all - podjął decyzję w sprawie jej przekształcenia w spółkę akcyjną oraz przeprowadzenia procesu zmierzającego do dopuszczenia akcji do obrotu na rynku NewConnect, podała Bloober Team.

Ostateczna cena sprzedaży SMT Software Services przez Grupę SMT wyniosła 105,91 mln zł, podało SMT.

PKN Orlen planuje nakłady inwestycyjne w wysokości 4,8 mld zł na 2016 r. w wariancie bazowym, podała spółka.

PKN Orlen odnotował wzrost zysku EBITDA liczonego metodą LIFO ("ostatnie przyszło - pierwsze wyszło") do 1 866 mln zł w IV kw. 2015 r. (przed odpisem aktualizującym) wobec 1 260 mln zł rok wcześniej, podała spółka.

iAlbatros - spółka zależna SMT - podniosła prognozy finansowe na lata 2016-2019, podała spółka. Zysk netto w 2016 ma wynieść 6,2 mln zł (wobec 4,2 mln zł wcześniej) i wzrosnąć w 2019 do 37 mln zł (wobec 28 mln zł wcześniej).

SMT planuje m.in. przeznaczenie kwot: 31,5 mln zł na skup akcji, ok. 49,5 mln zł na spłatę wybranych długoterminowych zobowiązań, ok. 23,3 mln zł na zakup akcji spółki zależnej iAlbatros, czy ok. 20 mln zł na finansowanie inwestycji na podstawie ramowego planu finansowania działalności operacyjnej i długoterminowego finansowania, podała spółka.

Akcjonariusze spółki Exalo Drilling powołali do zarządu Longinę Ruszczyk-Czajor oraz Piotra Gliniaka na członków zarządu, podało PGNiG.

Akcjonariusze Grupy Lotos odwołali ze składu rady nadzorczej IX kadencji Wiesława Skwarko (przewodniczącego), Agnieszkę Trzaskalską (wiceprzewodniczącą), Oskara Pawłowskiego (sekretarza) oraz członków: Małgorzatę Hirszel i Michała Rumińskiego. Jednocześnie w skład rady nadzorczej powołano Roberta Pietryszyna (wybranego na przewodniczącego), Dariusza Figurę, Katarzynę Lewandowską, Cezarego Krasodomskiego oraz Marię Sierpińską, podała spółka.

PKN Orlen odnotował 81 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2015 r. wobec 1 216 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d1cfbhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cfbhm