Trwa ładowanie...
dm5tgj2

Przegląd informacji ze spółek

Akcjonariusze KGHM Polska Miedź zdecydują o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy wysokości 1.000 mln zł,  tj. 5 zł na akcję z zysku wypracowanego w 2013 roku wysokości 3.058...

Share
dm5tgj2

Akcjonariusze KGHM Polska Miedź zdecydują o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy wysokości 1.000 mln zł, tj. 5 zł na akcję z zysku wypracowanego w 2013 roku wysokości 3.058 mln zł, wynika z projektów uchwał na walne, zaplanowane na 23 czerwca. Proponowane terminy wypłaty dywidendy to18 sierpnia – I rata w kwocie 2,5 zł na akcję oraz18 listopada 2014 r. – II rata również w kwocie 2,5 zł na akcję.

Oferta Budimeksu jako lidera konsorcjum i spółki Heilit+Woerner (po 50% udziałów) wartości 468,5 mln zł została wybrana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przetargu na "Zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław na odcinku Korzeńsko (bez węzła) - węzeł Widawa Wrocław, poinformował Budimex. Wartość oferty to 468,5 mln zł netto.

Akcjonariusze Czerwonej Torebki zdecydują o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2013 rok, wynika z projektów uchwał na walne, zaplanowane na 25 czerwca.

dm5tgj2

Gant Development w upadłości układowej nie zapłacił odsetek od obligacji serii AW w wysokości 0,6 mln zł, podała spółka.

Grupa Accor - do której należy m.in. Orbis - uzgodniła zakup dwóch portfeli nieruchomości, obejmujących odpowiednio 86 i 11 hoteli (razem 12 838 pokoi), za łączną kwotę około 900 mln euro, podała spółka. Transakcje przeprowadzi podlegający Accorowi HotelInvest.

Po bardzo udanym I kw. 2014 r. Vindexus spodziewa się znaczącej poprawy wyników w całym 2014 r., poinformował agencję ISBnews prezes Jerzy Kulesza. Według niego, ubiegłoroczny wynik uda się dogonić po III kw., a ostatnie 3 miesiące roku będą "pracowały" na wzrost zysku. Tak optymistyczna sytuacja finansowa pozwoli spółce na wypłacanie dywidendy w kolejnych latach.

TelForceOne podtrzymuje swoje strategiczne założenia na bieżący rok dotyczące szczególnie wysokiej dynamiki wzrostu przychodów i zysków. Po sieci Biedronka, rozpoczął sprzedaż swoich smartfonów w sieci komórkowej Play w ofercie dotowanej, poinformował agencję ISBnews wiceprezes spółki Wiesław Żywicki.

dm5tgj2

Intencją Multimedia Polska jest zwołanie walnego zgromadzenia po przeprowadzeniu oferty publicznej, tak aby prawo do dywidendy przysługiwało również nowym akcjonariuszom. Jednocześnie potencjał akwizycyjny spółki sięga 0,5 mld zł, poinformował agencję ISBnews prezes spółki Andrzej Rogowski.

Agrowill Group, AB has ma umowę kredytową z DnB Bank AB konsolidującą wszystkie pożyczki swoich spółek zależnych o łącznej wartości 33,6 mln LTL.

JJ Auto AG zmieniło widełki cenowe w IPO do 28,23-31,37 zł lub 6,75-7,50 euro wobec 28,23-37,64 zł lub 6,75-9 euro za akcję wcześniej i jednocześnie wydłużyło zapisy do 3 czerwca, podała spółka.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) podpisała z Urzędem Miasta Gorzów Wielkopolski porozumienie w sprawie wspólnej realizacji projektu "Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w śródmieściu Gorzowa Wlkp.", podała spółka. Dzięki projektowi zwiększą się zamówienia na ciepło należącej do PGE GiEK Elektrociepłowni Gorzów, w której spółka buduje nowy blok gazowo-parowy.

dm5tgj2

Akcjonariusze ABC Daty zdecydują o wypłacie 0,36 zł dywidendy na akcję na zwyczajnym walnym zgromadzeniu, zwołanym na 23 czerwca, podała spółka.

Wikana odnotowała 19,24 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2013 r. wobec 23,39 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Akcjonariusze Ursusa zdecydowali o warunkowym podwyższeniu kapitału w drodze emisji do 15 mln akcji serii O bez p

Akcjonariusze OT Logistics zgodzili się na przeznaczenie 9,99 mln zł z zysku netto za 2013 r., co oznacza wypłatę w wysokości 7 zł na akcję, podała spółka.rawa poboru po cenie 2 zł sztuka, wynika z uchwał walnego.

dm5tgj2

Giełda zawiesiła na wniosek Ciechu obrót obligacjami serii 01 spółki od 28 maja, w związku z zamiarem przedterminowego wykupu, podał Ciech.

Rada nadzorcza Ursusa powołała dotychczasowy zarząd spółki z Karolem Zarajczykiem na czele na nową kadencję, podała spółka.

Loconi Intermodal, spółka działająca na rynku przewozu kontenerów, chce zadebiutować na NewConnect najpóźniej w III kw. 2014 r., poinformowała agencję ISBnews prezes Lidia Dziewierska. W ubiegłym roku spółka osiągnęła 90-procentowy wzrost przewozów wobec 7-procentowej dynamiki całego rynku i osiągnęła rentowność operacyjną.

dm5tgj2

Podziel się opinią

Share
dm5tgj2
dm5tgj2