Trwa ładowanie...
d4g9pp5
26-01-2016 18:10

Przegląd informacji ze spółek

Skonsolidowany zysk netto Banku Zachodniego WBK w IV kw. br. mógł wynieść od 247 do 279 mln zł, przy konsensusie na poziomie 261 mln zł wobec 445 mln zł zysku rok wcześniej, prognozują analitycy ankietowani przez agencję ISBnews.

d4g9pp5
d4g9pp5

Best zamierza przed połączeniem z Kredyt Inkaso połączyć się z trzema podmiotami wchodzącymi w skład grupy kapitałowej Best tj. Gamex sp. z o.o., Actinium Inwestycje sp. z o.o. oraz Gamex Inwestycje sp. z o.o. Po przeprowadzeniu połączenia z tymi podmiotami Best, będąc największym akcjonariuszem Kredyt Inkaso, będzie dążyć do połączenia z tą spółką, podał Best.

PKO Bank Polski nie spodziewa się wzrostu przychodów z prowizji i opłat w 2016 roku, podał bank. W związku ze wzrostem liczby klientów oznacza to spadek przychodów prowizyjnych w przeliczeniu na jednego klienta.

Główni akcjonariusze Premium Food Restaurants (PFR) - właściciela marki 77 Sushi - zamierzają sprzedać wszystkie posiadane akcje, stanowiące 89,37% kapitału zakładowego, inwestorowi, który zapewni spółce dalszy rozwój, podała PFR.

Oferta konsorcjum IDS-BUD i Korporacja Altis - Holding, warta 521,52 mln zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień - Naprawa o długości ok. 7,6 km, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

d4g9pp5

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła decyzję o przejęciu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego we Wrześni (SKOK Wyszyńskiego) przez Alior Bank, podała Komisja.

Liczba przesyłek nadanych za pomocą Paczkomatów InPost wzrosła o 86% r/r w ub.r., podał Integer.pl. Liczba ta w Polsce wzrasta co miesiąc średnio o 10%.

Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI)
ocenia, że napływ środków netto do zarządzanych przez nie funduszy w tym roku na ubiegłorocznym poziomie 400 mln zł, jest bardzo ambitnym celem, poinformował prezes Zbigniew Wójtowicz. W lutym spółka rusza z nowym subfunduszem Investors TFI- pierwszym polskim funduszem oferującym ekspozycję na niemiecki rynek akcji.

Pekaes uruchomił magazyn w Sosnowcu. Nowy terminal cross-dockowy na terenie aglomeracji śląskiej poszerza skalę możliwości operacyjnych w tym regionie, poinformowała spółka.

d4g9pp5

Wynik transakcyjny na rynku gruntów komercyjnych w Polsce wyniósł ok. 2,5 mld zł w 2015 r. wobec ok. 1,5 mld zł rok wcześniej, poinformował dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych w firmie JLL Daniel Puchalski. Według niego, powtórzeniu ubiegłorocznej dynamiki przeszkodzi mniejsza podaż gruntów na rynku w 2016 r.

Moody's Investors Service przyznał Pfleiderer Grajewo rating CFR na poziomie B1 oraz rating prawdopodobieństwa default'u (PDR) na poziomie B1-PD, podała agencja ratingowa. Perspektywa ratingu jest pozytywna.

Fundusz Raport 2 NSFIZ - zarządzany przez Forum TFI - zakończył wykupy certyfikatów inwestycyjnych od inwestorów indywidualnych, poinformowała spółka.

d4g9pp5

Liczba spraw rozpatrzonych przez Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej (SA KIG) wyniosła w 2015 r. blisko 300, a wartość przedmiotu sporów przekroczyła 500 mln zł, poinformował prezes Marek Furtek. Najwięcej spraw dotyczyło kontraktów budowlanych i obrotu handlowego.

PwC przejęła Fern Partners i dzięki tej transakcji wzmocniła dział doradztwa biznesowego o ekspertów specjalizujących się w zarządzaniu cenami i budową strategii cenowych, czyli tzw. pricing & revenue management, poinformowała firma.

Grupa Stock Spirits spodziewa się, że wynik EBITDA za ub.r. będzie "w górnej połowie prognozowanego przedziału od 50 mln do 54 mln euro", podała spółka.

Obligacje Alior Banku serii I o łącznej wartości nominalnej 150 mln zł oraz I1 o łącznej wartości nominalnej 33,35 mln zł będą notowane na Catalyst od 28 stycznia, podał bank.

Warimpex wyemitował do 20 tys. obligacji niezabezpieczonych na okaziciela serii 0119 o łącznej wartości nominalnej do 20 mln zł, podała spółka.

d4g9pp5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g9pp5