Trwa ładowanie...
d210nbb
d210nbb

Przegląd informacji ze spółek

Zarządy banków BGŻ i BNP Paribas Bank Polska uzgodniły i podpisały plan połączenia obu podmiotów, w wyniku którego powstanie Bank BGŻ BNP Paribas. W zamian za 6 akcji BNP Paribas Banku Polska akcjonariusze tego banku otrzymają 5 akcji banku BGŻ (akcji połączeniowych), poinformowały banki w komunikacie.
Share
d210nbb

DPD Polska podpisało dzisiaj ostateczną umowę nabycia od Abris Capital Partners 100% akcji spółki kurierskiej Siódemka. Oba przedsiębiorstwa są obecnie w czołówce firm kurierskich w Polsce, a dzięki transakcji powstanie podmiot, który będzie kontrolował ok. 20% rynku usług ekspresowego doręczania przesyłek i paczek w Polsce, poinformował Abris.

PZ Cormay złożył wniosek do Sądu Pierwszej Instancji w Genewie z żądaniem zwołania przez sąd nadzwyczajnego walnego zgromadzenia swojej spółki zależnej Orphee, z porządkiem obrad obejmującym odwołanie z władz spółki prezesa Tomasza Tuorę oraz Katarzynę Jackowską i powołanie do Rady Dyrektorów Orphee Janusza Płocicę - prezesa zarządu PZ Cormay oraz Michała Błacha, poinformowała spółka.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Solar Company wyniosły 13,1 mln zł we wrześniu, poinformowała spółka.

d210nbb

Oferta konsorcjum firm Salini Polska, Salini Impregilo i Todoni Costruzioni Generali, warta 995,9 mln zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu na budowę odcinka Ostróda Północ - Ostróda Południe drogi ekspresowej S7 wraz z budową obwodnicy Ostródy, podał olsztyński oddział GDDKiA.

Strabag podpisał z Zarządem Morskiego Portu Gdynia (ZMPG) umowę na realizację robót budowlanych w ramach projektu "Przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia - Etap I Nabrzeże Rumuńskie, faza I" za blisko 45 mln zł netto. Termin ukończenia przebudowy określony został w umowie na 13 miesięcy od dnia jej podpisania, podał Port.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Solar Company wyniosły 13,1 mln zł we wrześniu, poinformowała spółka.

Średnia produkcja Serinus Energy, przypadająca na 70% udział spółki w prawie użytkowania górniczego, wyniosła 5.696 boe/d w III kwartale br., co stanowi wzrost o 15% w stosunku do 4.964 boe/d uzyskanych w II kwartale, podał Serinus.

d210nbb

Konsorcjum firm Rafako (lider, z udziałem 58%) i OMIS podpisało z firmą Energa Elektrownie Ostrołęka umowę, której przedmiotem jest redukcja NOx w kotłach OP-650 w Elektrowni Ostrołęka B. Wartość umowy wynosi 149,9 mln zł netto, poinformowało Rafako.

Monetia chce, aby za 3 lata ok. 50% przychodów spółki pochodziło z obsługi kasowej, a pozostałe z nowo uruchamianych usług. Jedną z nich jest pośrednictwo finansowe, którego pilotaż planuje jeszcze w tym roku. Monetia podtrzymuje cel 25 mln zł przychodów i ok. 2 mln zł zysku w 2014 roku i spodziewa się, że w przyszłym roku wyniki będą lepsze od tegorocznych, poinformował agencję ISBnews prezes Wojciech Jóźwiak.

Konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe oraz Mota-Engil Engenharia e Construcao podpisało umowę na realizację II etapu budowy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S11, podał poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Umowa opiewa na kwotę ponad 284 mln zł brutto.

Enea, wraz ze spółką zależną Enea Operator, przedłużyły umowę z Nordea Bank Polska dotyczącą okresu dostępności programu emisji obligacji Enea Operator do kwoty 1,425 mld zł do 31 grudnia 2015 r. z 18 października 2014 r.

d210nbb

Średnie dzienne wydobycie Exillon Energy wyniosło 17.470 baryłek we wrześniu br., podała spółka.

PGNiG Sales & Trading (PST) zamierza zwiększyć kilkukrotnie liczbę obsługiwanych klientów za granicą do końca 2018 roku. W tym celu z obecnej, zintegrowanej struktury PST planowane jest wydzielenie do połowy 2015 roku spółki odpowiedzialnej za rozwój działalności hurtowej, w tym handlu LNG oraz spółki, która realizować będzie ekspansję na europejskim rynku sprzedaży do odbiorców końcowych, podał właściciel firmy - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Kopex, wraz ze spółką zależną Kopex Machinery, ma umowę z KGHM Polska Miedź o wartości 47,82 mln zł netto, podał Kopex.

Przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej Monnari Trade za III kwartał 2014 r. wyniosły 36,3 mln zł, co oznacza wzrost o 10% w skali roku, wynika ze wstępnych danych opublikowanych przez spółkę.

d210nbb

Globe Trade Centre (GTC) zamierza wykorzystać wpływy netto z planowanej emisji akcji na realizację swojej nowej strategii nabywania nieruchomości generujących przychód z najmu w ciągu 18 miesięcy od zakończenia oferty, podano w stanowisku zarządu.

PZU uzyskało zgodę litewskiego organu antymonopolowego na nabycie akcji Lietuvos Draudimas AB od Royal & Sun Alliance Insurance plc, co oznacza, że spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające tę transakcję, podał ubezpieczyciel.

d210nbb

Podziel się opinią

Share
d210nbb
d210nbb