Trwa ładowanie...
d2esijn

Przegląd prasy gospodarczej, czwartek, 12 stycznia

...

d2esijn
d2esijn

12.01. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w czwartek, 12 stycznia.

RZECZPOSPOLITA

Qualia Development, spółka deweloperska PKO BP, podpisuje umowę z Louvre Hotels Group i będzie budować hotele. Budowa siedmiu hoteli pochłonie przeszło 0,5 mld zł. Inwestycja zostanie zrealizowana w tzw. systemie condo - każdy pokój i apartment będzie miał swojego właściciela. (s. B1)

Ostatnia prosta w wyścigu po Wartę. Kupca spółki możemy poznać jeszcze w tym tygodniu. Najsilniejszą pozycję negocjacyjną mają Vienna Insurance Group oraz Zurich. (s. B1)

d2esijn

Szykują się przetasowania w radzie nadzorczej KGHM. Czy zmiany personalne obejmą i zarząd? (s. B5)

PARKIET

Deweloperzy muszą wykupić obligacje za pół miliarda złotych. Słabsze perspektywy dla branży utrudnią emitowanie i rolowanie papierów dłużnych. Eksperci uważają jednak, że firmy z warszawskiej giełdy powinny sobie poradzić. (s. 01,03)

Dziś odbędą się walne zgromadzenia akcjonariuszy PGNiG i PKN Orlen. Skarb Państwa deklarował, że chce powołać maksymalnie po dwie nowe osoby do rad nadzorczych tych spółek. (s. 05)

d2esijn

W grudniu spadła liczba rachunków inwestycyjnych. Na koniec roku brokerzy obsługiwali już tylko niespełna 1,5 mln rachunków. (s. 10)

Polska nie będzie ukarana za zbyt wysoki deficyt budżetowy. Pomogła nam reforma emerytalna. (s. 11)

GAZETA WYBORCZA

20 tys. listów z protestami przeciwko budowie elektrowni atomowej w Polsce wysłali Niemcy do polskiego rządu. Termin konsultacji międzynarodowych upłynął 4 stycznia, ale na wniosek rządów Niemiec, Austrii i Finlandii został przedłużony. (s. 19)

d2esijn

O ponad 403 mln euro zwiększył się w tym roku program "Innowacyjna gospodarka", który wspiera rozwój firm i nowoczesnych technologii. Za to na nowe konkursy nie ma co liczyć w programie "Infrastruktura i środowisko". (s. 21)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Związek Miast Polskich przygotuje zbiorowy pozew przeciwko Ministerstwu Finansów o zwrot kilkudziesięciu milionów złotych, jakie samorządy musiały w ubiegłym roku wyłożyć na wypłatę zasiłków stałych i składek zdrowotnych. (s. A1, A4)

d2esijn

Jastrzębie w RPP wciąż głośno krzyczą. Jeśli inflacja szybko i znacząco nie zacznie się obniżać, możliwe będzie zacieśnianie polityki monetarnej. (s. A3)

Energetyka zaczyna oszczędzać. Zmniejszy koszty o miliardy. PGE tnie etaty, Lotos przestaje zatrudniać. Redukcje będą też m.in. w Tauronie i Enei. (s. A10)

Złoto zmęczone wspinaczką. Inwestorzy obawiają się bańki spekulacyjnej. (s. A14)

PULS BIZNESU

d2esijn

Nowelizacja teleprawa wbudziła emocje. Dostawcy internetu stacjonarnego krzyczą, że są dyskryminowani, operatorzy komórek - że muszą ponosić nieracjonalne opłaty za częstotliwości. (s. 3)

Straty pogrążają Vobis. Dystrybutor sprzętu IT dzieli się i zmienia nazwę. Na rynku spekuluje sie, że to początek końca. (s. 4)

Pracownicy PGNiG skarżą się na regulatora. Związki zawodowe spółki twierdzą, że naciski URE na cięcia kosztów w grupie już odbijają się na świadczeniach dla pracowników i poziomie zatrudnienia. (s. 5)

Zapowiada się trudny rok na rynku kredytów hipotecznych. Dla BGŻ to świetna okazja, by urosnąć w tym segmencie o ambitne 25 proc. (s. 8)

Inwestorzy, którzy liczyli, że rekordowo zyskowny 2011 rok dla banków przełoży się na wysokie dywidendy będą musieli obejść się smakiem. W opinii analityków jedynym pewniakiem do wypłaty dywidendy jest Bank Handlowy. (s. 22-23)

(PAP)

pel/

d2esijn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2esijn