Trwa ładowanie...
dgv6cqv

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 18 stycznia

...

Share
dgv6cqv

18.01. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 18 stycznia.

RZECZPOSPOLITA

Mimo kilku głośnych zmian, 2012 r. był bardziej stabilny dla szefów spółek na GPW. Dużo bardziej niż dla top menedżerów państwowych przedsiębiorstw. (B2)

Koszty pracy w Polsce wyraźnie rosną. W latach 2008-2011 koszty pracy w naszym kraju zwiększyły się o 12,5 proc. Największy wzrost o jedną trzecią, zanotowano w Bułgarii.(B2)

dgv6cqv

Kolej wciąż na starcie. W programie "Infrastruktura i środowisko rozdzielono już prawie 100 mld zł na największe inwestycje, ale granty na kolej wciąż leżą odłogiem.(B4)

Szukanie łupków ma być prostsze. Dopiero po konsultacjach międzyresortowych i społecznych trafi projekt ustawy regulujący wydobycie i opodatkowanie gazu i ropy.(B5)

PARKIET

AmRest idzie jak burza. Czy go na to stać? Grupa zainwestuje w tym roku 400 mln zł i otworzy więcej restauracji niż początkowo zapowiadała.(s.4)

dgv6cqv

Surowce - twardy orzech do zgryzienia. Inwestycje w surowce lepiej pozostawiać eksporterom. Ale nawet oni miewają problemy z tym rynkiem. (s.5)

PULS BIZNESU

Uziemione dreamlinery mogą uskrzydlić LOT. "Należące do LOT dreamlinery są sprawne i bezpieczne, ale trafią na przegląd ze względu na bezpieczeństwo. W związku z tymczasowym wyłączeniem z floty Boeingów 787, jak i pośrednimi kosztami, których przyczyna leży po stronie producenta, po zebraniu wszystkich danych będziemy reklamować je u producenta" - powiedział Tomasz Balcerzak, wiceprezes LOT. (s.4)

Spółka Medicalgorithmics w drugim półroczu chce przejąć spółkę medyczną w USA. Na razie na celowniku ma blisko 70 podmiotów, każdy z wyceną na poziomie 10-20 mln USD. Część jest notowana na amerykańskiej giełdzie. (s.6) (PAP)

kba/ morb/

dgv6cqv

Podziel się opinią

Share
dgv6cqv
dgv6cqv