Trwa ładowanie...
d4e1m36

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 25 stycznia

...
Share
d4e1m36

25.01. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 25 stycznia.

RZECZPOSPOLITA

O 750 mln zł mają spaść przychody trzech największych sieci komórkowych w kraju - Orange, T-Mobile i Plusa przez nielimitowane oferty na rozmowy i SMS, które w 2012 r. wprowadził na rynek Play. Tymczasem telekomy czekać moż e wtym roku kolejne starcie - na nielimitowane oferty z mobilnym internetem. (s.B1)

d4e1m36

Przynajmniej po 10 mln dolarów za każdy z dwóch uziemionych dreamlinerów może otrzymać LOT w ramach odszkodowania od Boeinga. (s.B5)

Szara strefa paliwowa rośnie. Sprzedaż diesla może jeszcze spaść przez nielegalny obrót - oceniają koncerny naftowe. (s.B7)

Do końca 2017 r. wartość naszego rynku funduszy inwestycyjnych ma się podwoić. (s.B12)

PARKIET

d4e1m36

Po rajdzie dużych firm z WIG 20 do głosu zaczynają dochodzić mniejsze spółki. Przez ostatnie dwa miesiące indeks sWIG80 urósł o blisko 13 proc. (s.1,3)

Blue chips bardzo hojnie podzielą się w tym roku zyskiem ze swoimi akcjonariuszami. Firmy wchodzące w skład mWIG40 nie będą już tak szczodre, choć są wyjątki. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

Euro 2012 i mała liczba polskich premier sprawiły, że czołowie sieci kinowe (z wyjątkiem Multikina) miały w minionym roku spadki frekwencji. Ten, jak zapewnia branża, będzie lepszy. (s.20)

d4e1m36

PULS BIZNESU

PGNiG podpadło ojcu Rydzykowi. Poszukiwania Nafty i Gazu z grupy PGNiG wykonały dwa odwierty na terenie należącym do redemptorystów, przy toruńskim Porcie Drzewnym. Miały służyć do geotermalnego ogrzewania centrum Polonia in Tertio Millennio. Fundacja Lux Veritatis, najwyraźniej niezadowolona z prac, zażądała wypłaty przez PZU ponad 20 mln zł odszkodowania z polisy spółki zależnej gazowego giganta. PZU sprawdza, czy słusznie. (s.4)

Rząd w Czarnogórze poprosił Karkosika o wsparcie restrukturyzacji tamtejszego zakładu przetwórstwa aluminium, który znajduje się w finansowych tarapatach. Przedstawiciele grupy Boryszew-Impexmetal będą badać finanse i perspektywy huty. Zachętą dla polskiego inwestora ma być dostęp do boksytów (złoża aluminium). (s.8)

Dystrybutorzy farmaceutyków biją na alarm. Ustawa refundacyjna kolejny raz obniżyła im marżę leków refundowanych - z 7 do 6 proc. Zdaniem Andrzeja Stachnika, prezesa Związku Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych, dla części przedsiębiorców druga z trzech planowanych obniżek może okazać się gwoździem do trumny. (s.20) (PAP)

morb/

d4e1m36

Podziel się opinią

Share
d4e1m36
d4e1m36