Trwa ładowanie...
dhq6x3r

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 27 maja

...
Share
dhq6x3r

27.05. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 27 maja

RZECZPOSPOLITA

Polacy najbardziej ufają bankom, a najmniej doradcom finansowym i domom maklerskim. Notowania wszystkich instytucji się pogorszyły. To efekt światowego kryzysu i wzrostu cen - wskazują eksperci. (s.B1)

dhq6x3r

Ceny paliwa w Niemczech pod lupą urzędników - pięć koncernów rządzących tamtejszym rynkiem winduje ceny. (s.B6)

PARKIET

Jeśli PTC nie przystąpi do pakietu inwestycyjnego, to Centertel i Polkomtel zainwestują na terytoriach bez usług mobilnych więcej niż wynikało z dotychczasowych informacji - powiedziała Anna Streżyńska, prezes UKE. (s.5)

Tauron, PGE i Energa notują kolejne opóźnienia w rozbudowie swoich mocy. Kluczowe projekty nie wyszły z fazy przetargów. (s.6)

dhq6x3r

Polski rynek lodów w tym roku może zanotować wzrost o ponad 7 proc., do niemal 1,5 mld zł. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

Trzeba będzie podjąć odważną decyzję, aby obniżyć akcyzę na benzynę - powiedział w czwartek wicepremier Waldemar Pawlak z TVN 24. (s.28)

Słabnący forint i mocny frank bardzo doskwierają Węgrom, którzy masowo zaciągnęli hipoteki w obcej walucie. Rząd chce ustalić maksymalny kurs wymiany dla kredytobiorców na poziomie 180 forintów za franka, czyli o ponad 20 proc. niższy niż obecnie. (s.31)

dhq6x3r

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Polska będzie pierwszym krajem, w którym Amerykanie przetestują swoją technologię wydobycia gazu łupkowego. Wizyta prezydenta USA ma otworzyć drzwi dla amerykańskich gigantów wydobywczych do inwestycji w Polsce. Złoża gazu łupkowego w Polsce są warte 2,1 bln zł. (s.A1,A4)

Nadchodzą ciężkie czasy dla budowniczych dróg. Brak pieniędzy z UE wyhamuje inwestycje drogowe, a to spowoduje bankructwo wielu firm. (s.A10)

Polpharma, czołowy polski producent leków generycznych, zdecydował się poszerzyć swoją ofertę o preparaty biologiczne, wytwarzane przez żywe komórki. (s.A21)

dhq6x3r

PULS BIZNESU

W chwili gdy minister skarbu podejmował decyzję o sprzedaży akcji BGŻ, na jego biurku leżała gorąca oferta Rabobanku, inwestora strategicznego w BGŻ, który gotów był odkupić wszystko. W dodatku płacił 50 proc. więcej niż ostateczna cena emisyjna. I dostał kosza... Rabobank oferował 90 zł za akcję BGŻ - potwierdził "PB" w źródłach zbliżonych do MSP. (s.4)

Przejęcie przez Mieszka firmy produkującej ciastka, Lider Artur, zwiększy przychody grupy o 50-100 mln zł. (s.6)

W ostatniej rundzie licytacja - taki pomysł zrodził się w głowach sprzedających Polkomtela. Zirytowało to jednak Zygmunta Solorza-Żaka, który wysłał do akcjonariuszy Plusa list z prośbą o wyjaśnienie dalszego trybu procesowania. "Uważa, że skoro złożył najwyższą wiążącą ofertę, powinien otrzymać wyłączność" - poinformowało jedno ze źródeł "PB". (s.8)

Inwazja LPG na parkiecie. Trzy spółki z branży poszukują finansowania. Polski Gaz i Barter już wybrały giełdę, AC wybiera między upublicznieniem a wpuszczeniem inwestora. (s.12) (PAP)

morb/

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r