Trwa ładowanie...
d3e06ld

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 3 grudnia

...

d3e06ld
d3e06ld

03.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 3 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

W przyszłym roku pracodawcy mogą płacić za pracowników większą składkę rentową. W rządzie wciąż trwa dyskusja dotycząca skali ewentualnej podwyżki. Dzięki niej budżet może zyskać 15 mld zł rocznie. (s.B1)

Firmy planują wydatki reklamowe na 2011 rok. Bez wielkiego rozmachu Wstępne deklaracje firm co do planowanych nakładów na promocję pozwalają ekspertom na zaprognozowanie wzrostu rynku reklamy w 2011 roku zaledwie na kilka procent i tylko przy założeniu, że nie dojdzie do załamania finansowego w Irlandii, Portugalii ani Hiszpanii. (s.B7)

d3e06ld

Aktywa w Polsce, które w przyszłym roku może sprzedać szwedzki koncern Vattenfalla, mogą być warte 6 mld zł. Najostrzej zapowiada się walka o warszawskie elektrociepłownie. (s.B7)

PARKIET

Zdenek Bakala robi zwrot ku Ukrainie. NWR interesuje się ukraińską Sadovaya Group, która zmierza na polską giełdę. (s.1)

Niewykluczone że kopalnia KGHM w Kanadzie dostarczy więcej miedzi i złota miz wynoszą obecne szacunki. (s.4)

d3e06ld

ABC Data prawdopodobnie podniesie prognozę finansową na 2010 rok. Przejęcie rumuńskiej spółki Scop nie wyczerpuje listy planowanych przez ABC Datę akwizycji w naszym regionie. (s.5)

Kompap otrzymał propozycję odkupienia akcji Muzy. Według nieoficjalnych informacji propozycję zakupu akcji Muzy jej dużym udziałowcom składa firma doradcza Concordia. (s.6)

Po listopadowych wynikach sprzedaż niemal pewne jest przekroczenie przezNG2 poziomu miliarda złotych obrotów w tym roku oraz zrealizowanie prognozowanego przez analityków zysku netto (średnio około 126 mln zł) -uważa wiceprezes NG2. (s.6)

d3e06ld

Zarząd obuwniczego Gino Rossi zwrócił sie do KNF o zawieszenie prac nad prospektem emisyjnym Simple Creative Products. (s.6)

Delko szykuje większe inwestycje. Handlowa spółka jeszcze w tym miesiącu może przejąć firmę Cosmetics. Dywidendy z zysku za 2010 roku raczej nie będzie.(s.7)

Przyszły rok będzie dla nas trudny, szczególnie jeśli chodzi o rynek krajowy. Brakuje dużych zleceń w infrastrukturze, przetargi w energetyce wciąż się przesuwają - ocenia prezes Elektrobudowy. (s.8)

d3e06ld

Polskie fundusze inwestycyjne kupiły akcje tureckiego państwowego dewelopera Emlak Konut za około 100 mln USD - wynika z informacji Parkietu. (s.11)

GAZETA WYBORCZA

W 2010 roku wydaliśmy więcej europejskich funduszy niż planowaliśmy. Polska poprosi Komisję Europejską o zwrot nie 26, ale 30 mld zł. To dobra wiadomość dla Brukseli, ale jeszcze lepsza dla Ministerstwa Finansów. (s.26)

Nowa umowa gazowa rządów Polski i Rosji milczy o budowie drugiej nitki tranzytowego gazociągu jamalskiego do Niemiec. (s.29)

PULS BIZNESU

Dom maklerski NWAI chce z emisji na NC uzyskać 4 mln zł na działalność inwestycyjną i zarządzanie aktywami. (s.9)

Komfort-Klima liczy na zdobycie zleceń za 5 mln zł. Strata netto ma spaść do 300 tys. zł. (s.11)

DCB, spółka specjalizująca się w szkoleniach z wykrywania fałszywych banknotów, w I kwartale 2011 roku pojawi się na NewConnect. (s.12)(PAP)

seb/

d3e06ld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e06ld