Trwa ładowanie...
d2v8wsz

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 3 września

...

d2v8wsz
d2v8wsz

03.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 3 września

RZECZPOSPOLITA

Burger King zostanie sprzedany za około 3,3 mld USD. Kupi go brytyjski fundusz private equity 3G Capital. Do finalizacji transakcji ma dojść jeszcze w tym roku. (s.B4)

Giełda Papierów Wartościowych chce jesienią zacząć handlować prądem. Koncepcję nowej giełdy energii lansuje prezes Giełdy Papierów Wartościowych Ludwik Sobolewki. Według gazety jest on bliski sfinalizowania zakupu Platformy Obrotu Energią Elektryczną - internetowej platformy handlu energią, należącej do jednej ze spółek Polskiej Grupy Energetycznej. (s.B5)

d2v8wsz

Notowane na giełdzie państwowe spółki powoli zaczynają odchodzić od ustawy kominowej. (s.B5)

Związki zawodowe oceniają negatywnie rządowy projekt ustawy o uprawnieniach Skarbu Państwa. Chodzi głównie o obecność pracowników w radach nadzorczych. (s.B6)

Wędliny z Sokołowa marką znajdą się w sklepach w Europie. - Jesteśmy już największym producentem plastrowanych wędlin w Polsce. Zamierzamy także zostać liczącym się graczem na rynku europejskim - mówi gazecie Bogusław Miszczuk, prezes Sokołowa, wicelidera polskiego rynku mięsnego. (s.B6)

Dziś sąd w Wiedniu rozsądzi spór TP SA z duńską spółką. To jeden z największych sporów w historii polskiego rynku. Telekomunikacja Polska sądzi się z jej pierwszym dostawcą technologii światłowodowej - duńskim DPTG. Gra toczy się o ponad 1,2 mld euro. (s.B7)

d2v8wsz

PARKIET

Blisko 24 mln zł wykorzystał Energomontaż-Południe z lutowej emisji akcji, z której pozyskał 77,9 mln zł. Spółka może wydać około 50 mln zł na akwizycje innych firm z branży. (s.07)

GAZETA WYBORCZA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rusza na podbój gazowego rynku Niemiec. Zajmie się tym spółka w Monachium, na której stworzenie PGNiG wyda 40 mln zł. Polski koncern rozważał utworzenie spółki w w WLK. Brytanii lub Szwajcarii, ale ocenił, że najkorzystniej zrobić to w Niemczech. (s.28)

d2v8wsz

PULS BIZNESU

PKO BP zmienia ofertę kredytową i wprowadza nowy system scoringowy. Ma być szybciej i prościej. Było dziewięć kredytów, zostały tylko dwa. Bank uznał, że nie ma sensu utrzymywać tylu bytów i przyciął ofertę kredytową dla małych i średnich firm. (s.03)

Pekao wyemituje dla łódzkiego lotniska obligacje warte 190 mln zł. O emisji myślą już kolejne porty lotnicze. (s.11)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

d2v8wsz

Według Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego od marca do czerwca tego roku sprzedaż elektroniki spadła o 16,9 proc. Polscy wciąż oszczędzają i i ratunku nie przyniesie spodziewane ożywienie w II półroczu. (s.A8)

W połowie września Rainbow Tours zamierza ogłosić, które biuro podróży zostanie przez niego przejęte. Według gazety chodzić może o Selectours i Ecco Haliday. (s.A13)

Irlandzka prasa, powołując się na źródła zbliżone do transakcji, donosi, że wszyscy zainteresowani zakupem BZ WBK mają złożyć ostateczne oferty do piątku. O tym, kto kupi BZ WBK dowiemy się prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.(s.A16) (PAP)

pif/

d2v8wsz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v8wsz