Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 6 sierpnia

...

06.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 6 sierpnia

RZECZPOSPOLITA

Poczta nie uwzględnia ponad 77 proc. reklamacji klientów. Nadzorca rynku chce, by operator płacił m.in. za opóźnienia w dostarczaniu przesyłek. (s.B1)

Nie zostanie dotrzymany termin odbudowy spornego odcinka kolei przez Litwinów. Przyjazna retoryka polityków z Wilna nie przekłada się na decyzje Rząd nie wyklucza zgody na sprzedaż Możejek. (s.B2)

Po otrzymaniu 15 mld USD kredytu z MFW władze w Kijowie nie spieszą się z prywatyzacją. W tym roku zostanie jednak sprzedany UkrTelecom, monopolista na rynku łączności. (s.B5)

PARKIET

Jeśli Ciech zdecyduje się podnieść kapitał, to rozważy najpewniej emisję akcji z prawem poboru albo emisję obligacji zamiennych na akcje - powiedział Reuterowi Ryszard Kunicki, prezes spółki. (s.6)

Rząd w Mińsku rozważa wprowadzenie największych banków na warszawską giełdę. Do obrotu trafiłyby ich kwity depozytowe. GPW jest przygotowana do notowań tego rodzaju instrumentów. Inwestorzy wstępnie deklarują zainteresowanie. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

Już wkrótce podrożeją pieczywo, mąka i makarony. To początek łańcucha wzrostu cen żywności. Nie dlatego, że rząd zmienia VAT, tylko z powodu fatalnych zbiorów zbóż. (s.1,24)

Poczta Polska, spółki PKP i koncerny węglowe pod młotek? Inaczej trudno będzie zebrać 25 mld zł w latach 2011-2013. (s.23)

PULS BIZNESU

Zamiast zwiększać obciążenia, rząd powinien ciąć wydatki. Chyba, że rezygnujemy z cudu gospodarczego - mówi Leszek Balcerowicz. (s.4)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Rząd jest zbyt optymistyczny w ocenie finansów publicznych - wynika z raportu przygotowanego przez Fundację Obywatelskiego Rozwoju prof. Leszka Balcerowicza. Jego zdaniem przekroczenie 55-proc. progu ostrożnościowego to kwestia najbliższych lat. (s.A5)

W ciągu miesiąca pszenica podrożała o 60 proc. To najwyższy skok od 1959 r. Rosną ceny kukurydzy i ryżu. Susza w Europie, ulewy w Kanadzie i plaga szarańczy w Australii dziesiątkują zbiory. Grozi nam kryzys żywnościowy. (s.A6)

Zapowiada się gorąca jesień na rynku internetu. Netia twierdzi, że odpowie natychmiast na obniżkę cen za dostęp do sieci szykowaną przez Telekomunikację Polską. Kablówki zrobią to samo. (s.A9)

Powódź i ostra zima odbiły się na wynikach ubezpieczycieli. Dane za pierwsze półrocze pokazują, że aura dała im się we znaki. (s.A10) (PAP)

morb/

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)