Trwa ładowanie...
d3nqnc8

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 11 października

...

Share
d3nqnc8

11.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 11 października.

RZECZPOSPOLITA

Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów podpisanie dziesięcioletniej umowy między rządem a spółką InterCity, na podstawie której przewoźnik będzie otrzymywał dofinansowanie do połączeń międzyregionalnych, naruszy zasady konkurencji na polskich torach.(s.B3)

Euler Hermes stawia na windykację. Powstała nowa spółka, która będzie się specjalizować w odzyskiwaniu długów przedsiębiorstw.(s.B6)

d3nqnc8

PARKIET

Zarząd sieci delikatesów Bomi pracuje nad budżetem dla grupy na 2011 rok oraz nad planem finansowym na najbliższe trzy lata. Może to mieć znaczenie dla przyszłości spółki. (s.04)

Teresa Studencka, żona zmarłego prezesa Jacka Studenckiego, która od niedawna stoi na czele Techmeksu, przesłała do sądu nowe materiały dowodowe, których uwzględnienie, według zarządu, może sprawić, że obecna upadłość likwidacyjna zostanie zamieniona na układową. (s.05)

W ciągu półtora miesiąca sąd powinien zdecydować o postawieniu Huty Szkła Gospodarczego Irena w stan upadłości układowej lub likwidacyjnej.(s.06)

d3nqnc8

Zanosiło się na duże podwyżki ceny prądu w Czechach, ale rząd chce je ograniczyć. To dobre wieści dla NWR, Orlenu, Synthosa.(s.07)

W IV kwartale tego roku Sanwil powinien osiągnąć dodatni wynik, nie zdoła jednak odrobić strat z pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku.(s.07)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Eutelsat zaproponuje nam internet z kosmosu o prędkości 10 Mb/s. Francuski operator liczy na zainteresowanie telewizji cyfrowych i samorządów.(s.11)

d3nqnc8

PKN Orlen chce zająć się tradingiem, czyli międzynarodowym handlem ropą naftową. To pierwszy polski koncern paliwowy, który zamierza wejść na ten rynek. Eksperci pozytywnie oceniają plany koncernu.(s.11)

Prawie 300 nowych hoteli ma powstać w Polsce do 2012 roku. Nawet 500 może zostać odnowionych. Za 2-3 lata co drugi hotel w kraju będzie odrestaurowany.

PULS BIZNESU

TVP musi znaleźć 0,5 mld zł na cyfrę. Nadawca wygrzebuje się z dołka. Koszt: zamrożenie inwestycji, które i tak muszą drastycznie wzrosnąć. Według zarządu nadawcy na koniec roku jest nawet szansa na kilkadziesiąt mln zł zysku.(s.06)

d3nqnc8

Telekomunikacja Polska jest krok bliżej do sprzedaży TP Emitel, operatora sieci nadawczej dla radia i telewizji.(s.08)

Dom Development zaczyna budowę wielkiego osiedla w Warszawie. Mieszkańcom zafunduje nawet stację kolejową. W ciągu 6-10 lat powstanie na tym osiedlu około 5 tys. mieszkań plus lokale użytkowe. Za metr mieszkania trzeba będzie zapłacić około 6 tys. zł. (s.09)

Cersanit wykorzystuje moce produkcyjne na Wschodzie niemal w 100 proc. Myśli o ich rozbudowie.(s.12) (PAP)

pif/

d3nqnc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nqnc8