Trwa ładowanie...
d3vlaur

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 20 września

...

Share
d3vlaur

20.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 20 września

RZECZPOSPOLITA

W 2011 roku banki zapłacą 1,4 mld złotych podatku. Dziś Komitet Stały Rady Ministrów ma zatwierdzić projekt budżetu, w którym został ujęty podatek bankowy. (s.B1)

Rząd jest zirytowany ślamazarną budową sieci światłowodowych, a minister Michał Boni zbulwersowany niskim wykorzystaniem środków UE na ten cel. Projekt ustawy o otwartym dostępie do sieci ma być za cztery miesiące. (s.B1)

d3vlaur

Za siedem lat sprzedaż aut elektrycznych w Europie sięgnie 700 tys. sztuk. Nowe modele pojawią się podczas salonu samochodowego w Paryżu. Rynek napędzają rządowe dotacje do sprzedaży. (s.2-3)

Rynek płatnej telewizji jeszcze idzie w górę, ale powoli zbliżamy się do nasycania rynku tą usługą. Nadawcy szukają pomysłów, jak znaleźć nowych klientów. (s.B7)

PARKIET

Zarząd Emperii przyznaje, że fuzja z Eurocashem miałaby sens i że mógłby się zgodzić na transakcję. Warunek? Istotnie wyższy parytet wymiany akcji. (s.1-3)

d3vlaur

Firmy handlujące butami i odzieżą bardzo dobrze rozpoczęły sprzedaż jesiennych kolekcji. Sprzyja im chłodny wrzesień. Na zmianę rocznych planów jest za wcześnie. (s.4)

Play zrealizował tegoroczny cel: ma już około 4,65 mln użytkowników. Według właściciela firma staje się samodzielna. (s.6)

GAZETA WYBORCZA

Kto się załapał na bezzwrotną dotację unijną niech się cieszy. W następnym budżecie UE polski rząd chce zastąpić dotacje dla firm preferencyjnymi pożyczkami i poręczeniami. (s.1)

d3vlaur

PULS BIZNESU

Giganci kina powalczą o prowincję. Trójwymiarowe produkcje kuszą widzów i inwestorów. Inwestycje w małych miastach są jednak ryzykowne. (s.6)

Zaczęła się jesienna wojna na rachunki bankowe. Do walki ruszyły Pocztowy, Raiffeisen, mBank, dołączy Getin. Dwa ostatnie celują w tego samego klienta. (s.12)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

d3vlaur

PGNiG złożył w Gaz-Systemie oficjalny dokument, w którym przyznaje, że w czwartym kwartale będą duże ograniczenia dostaw gazu. 20 października skończy się nam gaz dostarczany przez Gazprom. (s.A1, A4)

Kryzys czyści polską gospodarkę. W pierwszym półroczu tego roku liczba upadłości wzrosła o blisko 10 proc. w stosunku do 2009 roku, który był najgorszy od pięciu lat. Najczęściej plajtę ogłaszają firmy budowlane. (s.A7)

Globalne spowolnienie sprawiło, że przedsiębiorstwa wstrzymują się z wysyłaniem pracowników za granicę. Mimo to ich szefowie nadal wierzą w siłę rynków wschodzących. (s.A14). (PAP)

pr/

d3vlaur

Podziel się opinią

Share
d3vlaur
d3vlaur