Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 27 czerwca

...

27.06. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 27 czerwca

RZECZPOSPOLITA

Podział TP znowu się opóźnia. Co najmniej o pół roku opóźni się formalne zakończenie procedury separacji funkcjonalnej zwanej popularnie podziałem operatora narodowego. Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej zawarte w 2009 r. porozumienie działa, ale panuje pewien kryzys w realizacji niektórych jego postanowień. - Będziemy z tego wyciągać wnioski - komunikuje prezes UKE. (s. B4)

Rosną oszczędności na kontach w OFE. Na koncie w funduszu emerytalnym można było odłożyć znacznie powyżej 100 tys. zł. (s. B3)

Wydawca "Pulsu Biznesu" z nowym projektem. Nowy tytuł ma ruszyć w tym roku i na początku ukazywać się co dwa tygodnie - dowiedziała się "Rz". Będzie to kolejny magazyn ekonomiczny po "Bloomberg Businessweeku", jaki wystartuje w Polsce. Ma to być tytuł ekonomiczny, w charakterze lifestyle'owy. (s. B11)

Gospodarka przyśpieszy, jeśli handel uwolni się z więzów nadmiernego protekcjonizmu i spadną koszty dla przedsiębiorców - mówi prezez BZ WBK Mateusz Morawiecki. (s. B16)

PARKIET

Cena, jaką Azoty Tarnów zaproponowały w wezwaniu do sprzedaży akcji Polic wydaje się części akcjonariuszy za niska. Wzywający jest gotów jeszcze ją przemyśleć. (s. 01,03)

Holdingowi ITI nie udaje się uciszyć pogłosek o możliwej wyprzedaży należących do niego spółek. Według ekspertów powodem takich planów może być zadłużenie grupy. (s. 04)

Na akcje JSW może się zapisać 190 tys. drobnych akcjonariuszy. Dziś ostatni dzień zapisów inwestorów indywidualnych, ruch w domach maklerskich może być większy. (S. 05)

Do końca roku powstanie bankowe studium wykonalności projektu budowy kopalni miedzi i złota w Kanadzie - mówi Marcin Mostowy, prezes KGHM Ajax Mining. (S. 05)

1 lipca Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych przekaże spółce zależnej rozliczanie transakcji. Nowe zasady mają sprawić, że transakcje na GPW staną się bezpieczniejsze. (s. 07)

GAZETA WYBORCZA

Rada Polityki Pieniężnej zrobiła już co mogła, by zwalczyć inflację bez uderzenia we wzrost gospodarczy. Teraz kolej na ministra finansów - powinien ciąć wydatki, ale nie tak, by szkodzić gospodarce - uważa Jerzy Hausner, członek RPP. (s. 28)

UE i MFW powinny natychmiast zacząć przygotowania do kontrolowanego bankructwa Grecji, by uniknąć efektu domina w strefie euro - mówi Zsolt Darvas, ekspert brukselskiego ośrodka analitycznego Bruegel. (s. 27)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Nie ma chętnych na LOT. Przewoźnikiem nie jest zainteresowany żaden inwestor branżowy. Resort skarbu zapewnia, że jest inaczej, ale nie podaje szczegółów. (s. A11)

Banki chcą drogich polis od kredytów. Z 1,8 tys. do 6 tys. zł wzrośnie cena ubezpieczenia pożyczki we frankach. (s. A7)

PULS BIZNESU

Czarne chmury nad Polpharmą. Do końca lipca rozstrzygnie się, czy największa spółka farmaceutyczna zapłaci Gedeonowi Richterowi 40 mln USD. (s. 07)

Rozsypie się worek kolejowych kontraktów. Ministerstwo Infrastruktury liczy na deszcz pieniędzy z Brukseli. (s. 06)

Tarnów po przejęciu Polic będzie największym odbiorcą gazu w Polsce. Spółka liczy, że to wzmocni jej pozycję negocjacyjną z PGNiG. (s. 09)

Platforma techniczna dotarła na norweskie złoże Yme, należące w 20 proc. do Lotosu. Wydobycie w Norwegii ruszy z dwuletnim poślizgiem. (s. 11)

(PAP)

pel/

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)