Przegląd prasy gospodarczej, środa, 28 października
...
28.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 28 października.
GAZETA WYBORCZA
Polskie toalety są lepiej przygotowane do Euro 2012 niż nasi piłkarze - wynika z badań w ramach kampanii Toaleta2012.pl. (s.25)
RZECZPOSPOLITA
Rosjanie chcą niskich stawek za tranzyt swojego surowca przez Polskę. Jeśli we środę nie zmienią stanowiska - nie dojdzie do porozumienia. Bez tego w naszym kraju może zimą zabraknąć gazu. (s.B1)
PARKIET
Jest chętny na zakup akcji Rafako - słychać na rynku. Ale przejęcie nie jest proste. Na rynku krążą pogłoski, że spółką inoteresuje się francuski CNIM i czeska J&T Group. Jednak Zygmunt Solorz - Żak, do którego pośrenio należy największy pakiet spółki, nie składa jednoznacznych deklaracji. (s.01)
Sintal Agriculture i Dakor Agro Holding, dwie ukraińskie spółki z branży rolno - spożywczej, rozważają możliwośc przeprowadzenia publicznej oferty akcji na warszawskiej giełdzie. do debiutów mogłoby dojśc w pzrzyszłym roku. (s.06)
Inwestorzy objęli prawie 1,5 mln akcji serii T Petrolinvestu. Firma pozyskała ponad 50 mln zł. (s.08)
PULS BIZNESU
Dzięki uplasowaniu emisji Centrum Klima może startować z planowanymi inwestycjami. Chwali się też nowymi rynkami. (s.07)
CAM Media zaliczyła udany kwartał, jako że jesień to dla branży reklamowej czas żniw. (s.11)
DZIENNIK GAZETA PRAWNA
Francuski SNCF zaczął rozmowy na temat zakupu CTL Lopgistics. To drugi europejski gigant, który chce walczyć o rynek w Polsce i dominację na trasach Wschód - Zachód. CTL Logistics to lider wśród prywatnych firm kolejowych. Do sfinalizowania transakcji może dojść najwcześniej w I kwartale 2010. (s.C1)
Koniec unijnych dotacji na szkolenia języków obcych czy obsługi komputera. Resort rozwoju chce postawić na podnoszenie technicznych umiejętności pracowników. (s.C3)
Grupa Polsat w ciagu czterech lat chce wejść do czołówki graczy internetowych pod względem przychodów z reklam. Ma to zapewnić strategia rozwoju oferty wideo w sieci. (s.C4)
Grupa energetyczna Energa i irlandzka spółka ESP podpisały umowę, która przewiduje budowę elektrowni gazowej o mocy 800 MW za około 4 mld zł. (s.C6) (PAP)
pif/