Trwa ładowanie...
d47ptyc

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 4 sierpnia

...
Share
d47ptyc

04.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 4 sierpnia

RZECZPOSPOLITA

Rozliczenia PIT za ubiegły tok złożyło 24,74 mln podatników, 24,4 mln z nich wykazało dochód. Dokładnie tyle samo, co rok wcześniej. (s.B1)

d47ptyc

"Newsweek" zmienia właściciela w USA. Sprzedaż pisma w Stanach Zjednoczonych nie wpłynie na działalność polskiej redakcji - zapewnia wydawca tytułu. (s.B2)

Liczba gazet wciąż rośnie, a ich łączna średnia dzienna sprzedaż nadal jest wyższa niż pięć lat temu. (s.B2)

PARKIET

Przybywa firm, które zamierzają wypuścić akcje po cenie znacznie niższej od rynkowej. Zdaniem analityków, powinno to im pomóc w pozyskaniu pieniędzy. (s.1,3)

d47ptyc

Do Tauronu wpłynęło 9 wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III. Zleceniem wycenianym na 4-5 mld zł zainteresowanych jest co najmniej sześć spółek z warszawskiego parkietu. (s.1,4)

Rynek sklejki wrócił do najlepszego okresu. Paged Sklejka miesięcznie notuje wyniki takie, jak w najlepszym czasie, czyli w 2007 r. Jeśli rok zakończy się tak dobrze, jak się rozpoczął, spółka może mieć w 2010 r. 27 mln zł EBITDA, czyli o 25 proc. więcej, niż założono w prognozach dla tego segmentu - ocenia Daniel Mzyk, prezes Pagedu. (s.5)

Marvipol chce szybko zwiększyć ofertę mieszkań. Jesienią do sprzedaży trafią lokale z projektu na Młocinach. Firma poluje na działki i myśli o emisji długu. (s.5)

Cztery kontrakty warte po ponad 100 mln zł każdy może lada dzień podpisać zarząd Elektrobudowy. (s.5)

d47ptyc

GAZETA WYBORCZA

Rząd szykuje kolejne podwyżki na stacjach benzynowych. O 10 gr zdrożeje litr paliwa po zniesieniu ulg na biokomponenty i po podwyżce stawki VAT. (s.19)

Tylko francuski BNP Paribas Fortis obiecał międzynarodową ekspansję banku BZ WBK po jego przejęciu - wynika z nieoficjalnych informacji "Gazety". (s.20)

PULS BIZNESU

d47ptyc

Centrum Klima może przekroczyć prognozę tegorocznych przychodów, która zakłada wygenerowanie 75,6 mln zł. Natomiast prognoza zysku netto na poziomie 8 mln zł jest bezpieczna. Lipiec był najlepszy w historii firmy. Całkowita sprzedaż wzrosła o ponad 39 proc. wobec lipca 2009. (s.10)

Do kupienia będą potentaci rynku - Pioneer i Arka. W roli przejmującego rynek widzi nieobecnych w Polsce zagranicznych graczy i PZU. (s.11)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Podwyżka VAT uratuje jedynie budżet na 2011 rok. Nie uzdrowi naszych finansów. (s.A1)

d47ptyc

Ostro spadają obroty branży hazardowej. Polacy wydali na tę formę rozrywki w I kw. tego roku o 20 proc. mniej. Boleśnie odczuwają to nie tylko kasyna czy Totalizator Sportowy, lecz także budżet państwa. (s.A6)

Polimex-Mostostal będzie budował energetyczne imperium. Spółka kierowana przez Konrada Jaskółę chce przejmować firmy działające w tej branży. Pierwszą kupi jeszcze w tym roku. Kolejną, znacznie większa, w następnym. Wtedy też prawdopodobnie wyemituje nowe akcje. (s.A14)

Jastrzębska Spółka Węglowa przeznaczy 958 mln zł na modernizację kopalni Budryk. Do 2014 r. powstanie tam najgłębszy w Polsce pokład - 1290 metrów pod ziemią. (s.A17)

Santander przygotowuje się do dokonania dwóch kolejnych agresywnych akwizycji - tym razem w Wielkiej Brytanii i USA. Hiszpański bank kontynuuje w ten sposób strategię przejmowania aktywów rywali, którzy popadli w kłopoty. (s.A18) (PAP)

morb/

d47ptyc

Podziel się opinią

Share
d47ptyc
d47ptyc