Trwa ładowanie...
d36qd4b

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 14 września

...

d36qd4b
d36qd4b

14.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 14 września

RZECZPOSPOLITA

Oferta Polskiej Grupy Energetycznej na zakup akcji gdańskiej Energi okazała się lepsza od czeskiego EP Holding. Teraz transakcja zależy już tylko od urzędu antymonopolowego. Jak dowiedziała się "Rz", zarząd PGE zaoferował na tyle wysoką cenę za akcje Energi, że doradca nie mógł rekomendować oferty konkurenta. Zawarcie umowy wstępnej między PGE i resortem jest możliwe zatem nawet w najbliższych dniach. (s.B1)

Investors przejmie DWS. Umowa pomiędzy akcjonariuszami towarzystw funduszy inwestycyjnych warta 70-80 mln zł ma być podpisana w tym tygodniu. (s.B4)

d36qd4b

Poczta Polska ma nowy zakładowy układ zbiorowy pracy. Zarząd i związki zawodowe porozumiały się po pięciu latach od wygaśnięcia poprzedniego układu. (s.B4)

Węgiel kamienny z naszych kopalń może zdrożeć. Teraz elektrownie płacą 270-290 zł za tonę, a z importu kosztuje ok. 340 zł. (s.B10)

PARKIET

Coraz więcej brokerów chce obsługiwać instytucje. Przekonał się o tym IDM SA, którego maklerzy odchodzą do Beskidzkiego Domu Maklerskiego. (s.1,9)

d36qd4b

Czeski CEZ kończy z wielkimi zagranicznymi akwizycjami. Zarząd wstrzymał dotychczasowe plany ekspansji przynajmniej do czasu, gdy firma nie zbuduje nowych bloków w swoich elektrowniach atomowych i nie zmodernizuje leciwych siłowni konwencjonalnych na północy Czech. (s.1,5)

Remak jest o krok od podpisania jednego z największych kontraktów w historii - dowiedział się "Parkiet". Nieoficjalnie wiadomo, że będzie on wart mniej więcej tyle, ile roczne obroty spółki. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

d36qd4b

Gazprom nie zgadza się na dostosowanie polsko-rosyjskiej umowy gazowej do prawa UE, jak żąda Komisja Europejska - informuje gazeta "Kommiersant". (s.22)

PULS BIZNESU

Dolnośląskie Surowce Skalne domykają rozmowy o przejęciu od skarbu 85 proc. udziałów Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych i Kopalni Surowców Skalnych w Złotoryi. "W obu przypadkach negocjacje są zakończone i rozmawiamy już wyłącznie o pakietach socjalnych. Powoli zbliżamy się do kompromisu" - powiedział Jan Łuczak, prezes DDS. (s.9)

d36qd4b

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Przeniesienie biznesu z Polski kosztuje niewiele, a na podatkach można zaoszczędzić nawet 7 proc. dochodu. W Wielkiej Brytanii powstały już dziesiątki biur zajmujących się obsługą zarejestrowanych tam polskich firm. (s.A1,B2,B3)

Komisja Europejska chce jednolitych zasad pobierania podatku bankowego w całej Europie. Ma to być część nowego pakietu antykryzysowego. (s.A3)

Przyszli emeryci zgromadzili w I filarze 1,96 bln zł - wynika z danych ZUS przygotowanych dla "DGP". W OFE uskładali 200 mld zł. (s.B1)

BZ WBK zostanie połączony z Santander Consumer Finance i AIG. Nad operacją będą czuwać ludzie z Santandera. Z bankiem pożegna się spora część pracowników centrali i kadra zarządzająca. W sumie nawet 2 tys. osób. Na cięciach Hiszpanie chcą zaoszczędzić prawie 100 mln zł rocznie. (s.A12) (PAP)

morb/

d36qd4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36qd4b