Trwa ładowanie...
d14dm37

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 15 lutego

...
Share
d14dm37

15.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 15 lutego

RZECZPOSPOLITA

Pracownicy na zwolnieniach lekarskich i młode matki mogą stracić po powrocie do pracy część wolnego. Tak przewidują rozesłane do związków zawodowych i pracodawców w całej Unii Europejskiej założenia do nowelizacji dyrektywy o czasie pracy. (s.A1)

d14dm37

UE uderzy w inwestycje w polskich elektrowniach. Bruksela może nakazać budowę instalacji do wychwytywania CO2 przy nowych blokach. Wtedy koszty inwestycji wzrosną o 60 proc. (s.B1)

Z programów lojalnościowych korzysta już co trzeci Polak. Największe mają po kilka milionów uczestników. (s.B3)

Największy posiadacz ziemski na Ukrainie przymierza się do debiutu na warszawskiej giełdzie. Akcje zamierza sprzedać holding spożywczy Avangard. (s.B4)

Droższa bawełna i odzież. Ceny surowca wzrosły do poziomów z czasów wojny domowej w USA. (s.B4)

d14dm37

Zyski towarzystw emerytalnych spadły o jedną czwartą. 588 mln zł, o 170 mln zł mniej niż rok wcześniej, zarobiły PTE w 2010 roku. (s.B5)

Przyszły rok to najwcześniejszy termin sprzedaży Anwilu przez PKN Orlen - uważają eksperci. (s.B8)

Firmy zaczynają zaciągać kredyty w bankach. W styczniu pierwszy raz od jesieni 2009 roku dynamika pożyczek dla firm była dodatnia. (s.B9)

PARKIET

d14dm37

Debiut Energi na GPW mógłby nastąpić w 2013 lub 2014 roku. Byłby to wariant optymalny z punktu widzenia realizacji inwestycji spółki - uważa wiceprezes Energi Roman Szyszko. (s.6)

KNF nałożyła na Centrozap 350 tys. kary za nierzetelne informowanie o współpracy z amerykańskim funduszem GEM, nakazała też ujawnienie szczegółów rynkowi. (s.8)

Firmy headhunterskie szukają na rynku ubezpieczeniowym na potęgę menedżerów średniego i wyższego szczebla. Po fatalnych wynikach za 2010 rok szykują się zmiany w zarządach towarzystw. (s.10)

GAZETA WYBORCZA

d14dm37

PKP Cargo, największy w Polsce towarowy przewoźnik kolejowy i drugi co do wielkości w UE, spodziewa się w tym roku rekordowych zysków. A jeszcze dwa lata temu przyniosło stratę blisko pół miliarda złotych. (s.22)

DZIENNIK.GAZETA PRAWNA

Choć warszawski parkiet działa na firmy z naszego regionu jak magnes, pojawiają się niepokojące sygnały. W najbliższych tygodniach ubędzie z niego kilka miliardów złotych, bo fundusze emerytalne dostaną mniej pieniędzy. (s.A1)

Producenci leków wydali na reklamy w ubiegłym roku 2,4 mld zł. Walka o klientów jest jednak tak zacięta, że tradycyjne metody nie wystarczają. Reklama obecna jest w serialach, filmach, nawet w teatrze. (s.A3)

Rynek LPG w Polsce w ubiegłym roku skurczył się o 3 proc. Inwestycja w montaż instalacji gazowej w nowych samochodach jest dużo mniej opłacalna niż kilka lat temu. (s.A12)

PULS BIZNESU

Przepaść dzieli Radio Zet i RMF. Ostatnia kampania reklamowa Zetki, choć kosztowna, nie przyniosła efektów. (s.6). (PAP)

pr/

d14dm37

Podziel się opinią

Share
d14dm37
d14dm37