Trwa ładowanie...

Przemycali papierosy do Polski. Później wysyłali je na zachód Europy

Zabezpieczono ponad 22 mln sztuk papierosów o wartości ponad 15 mln zł. Zatrzymanym postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono setki tysięcy złotych.

Przemycali papierosy do Polski. Później wysyłali je na zachód EuropyŹródło: WP.PL
d2h2lr0
d2h2lr0

Pomysł na "przestępczy biznes" nie był skomplikowany. Papierosy przemycano zza wschodniej granicy, przepakowywano a później trafiały na rynek w Polsce i Europie Zachodniej. Prokuratura szacuje straty z powodu niezapłaconego cła, akcyzy i podatku VAT na 25 mln zł.

Do zatrzymań 11 osób doszło w ubiegłym tygodniu w kilku miejscach naraz, w tym w Radomiu i Kielcach. Wśród zatrzymanych jest 6 Ukraińców.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Kielcach, poza papierosami o wartości 15 mln zł zabezpieczono też 3 ciężarówki, maszynę do pakowania papierosów i sprzęt do zakłócania sygnałów radiowych.

Zobacz także: Bohater z Polski. Za to co zrobił, w nagrodę poleci do Indii

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty przechowywania papierosów bez oznaczeń akcyzowych. 10 osobom przedstawiono też zarzuty udziału w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych polegających na wwożeniu do Polski papierosów bez polskich znaków akcyzy. A jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania grupą.

9 osób trafiło na 3 miesiące do aresztu, a wobec dwóch innych zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 24 tys. euro, 118 tys. zł oraz mienie o wartości ponad 100 tys. zł.

d2h2lr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h2lr0