Trwa ładowanie...

Przepisy antykryzysowe wchodzą w życie

W jej świetle ocalenie etatu kosztem okresowego, ale znacznego pogorszenia
warunków wynagradzania, jest korzystne dla osoby zatrudnionej

Przepisy antykryzysowe wchodzą w życieŹródło: © auremar - Fotolia.com
d2yc2m0
d2yc2m0

W czwartek wchodzą w życie przepisy antykryzysowe, czyli ustawa z 6 listopada 2013 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy (Dz.U. poz. 1291).

W jej świetle ocalenie etatu kosztem okresowego, ale znacznego pogorszenia warunków wynagradzania, jest korzystne dla osoby zatrudnionej.

Niekorzystne warunki wykonywania obowiązków nie muszą być zaakceptowane przez osobę zainteresowaną, w takim przypadku zostaną mu narzucone.

Zgodnie z ustawą pracodawca w przypadku mniejszej ilości zamówień wskutek dekoniunktury (co musi być potwierdzone przez rząd) może zastosować w swojej firmie jedno z dwóch proponowanych rozwiązań: albo czasowo wprowadzić przestój, albo zmniejszyć wymiar czasu pracy zatrudnionych. Za ten okres pracownik będzie otrzymywać wynagrodzenie odpowiadające przynajmniej minimalnej płacy. Jej część pokryje Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

MA,WP.PL

d2yc2m0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yc2m0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj