Trwa ładowanie...
oprac. Jacek Bereźnicki
15-06-2018 20:28

Przerwy serwisowe w weekend w kilku bankach. Mogą być nawet problemy z płaceniem kartą

Niedostępne bankomaty, niedziałające karty płatnicze, a także trudności z wykonaniem przelewu. Tego typu problemy mogą dotknąć klientów banków, które na ten weekend zaplanowały różnego rodzaju prace serwisowe.

Przerwy serwisowe w weekend w kilku bankach. Mogą być nawet problemy z płaceniem kartąŹródło: Shutterstock.com, fot: Kevin George
dkbt63w
dkbt63w

Banki regularnie przeprowadzają prace modernizacyjne i aktualizacje swoich systemów informatycznych.

Aby były jak najmniej uciążliwe, prace takie są zazwyczaj wykonywane w weekendy w nocy lub wcześnie rano. Nie zawsze jest to jednak możliwe

Aby uniknąć przykrej niespodzianki, lepiej sprawdzić, czy nasz bank nie zaplanował wyłączenia niektórych usług.

Inteligo

Zakrojone na dość szeroką skalę prace serwisowe zaplanował bank PKO BP, który prowadzi bank internetowy Inteligo.

dkbt63w

Od północy z soboty na niedzielę do 13:00 wyłączony będzie serwis internetowy i telefoniczny Inteligo. Niedostępne będą także płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z Inteligo".

Wideo: Bartkiewicz: proszę nie wrzucać wszystkich banków do jednego worka

Znacznie krócej, bo tylko do 3 rano zupełnie nie będzie można korzystać z aplikacji mobilnej IKO. Potem, do 13:00 jej działanie będzie ograniczone do wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych i realizacji płatności internetowych za pomocą kodu BLIK.

Raiffeisen Polbank

Pierwsza przerwa w tym banku potrwa w sobotę od 2:00 do 8:00, a druga w niedzielę od 4:00 do 8:00.

dkbt63w

W sobotę niedostępne będą usługi Mobilny Bank, Mobilny Portfel, R-Online oraz R-Online Biznes, a w niedzilę mogą występować problemy z realizacją transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure.

Bank Zachodni WBK

Dość nietypowo, bo w poniedziałek nad ranem prace serwisowe przeprowadzi Bank Zachodni WBK. Od 3:00 do 6:00 nie będą dostępne bankomaty i wpłatomaty z powodu prac konserwacyjnych.

Pekao

W przypadku Banku Pekao prace serwisowe rozpoczną się w sobotę o 6 rano i potrwają do 20:00. Mało kto je zauważy ponieważ ograniczenia będą dotyczyły tylko składania dyspozycji i zleceń w serwisie PEkao24Makler.

dkbt63w

BGŻ BNP Paribas

Przerwa w BGŻ BNP Paribas rozpocznie się już w piątek o 22:00, a zakończy się o 10:00 w sobotę. Niedostępne będą wtedy systemyPl@net, BiznesPl@net, MobilePl@net i GOmobile.

Bank zapewnia, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń.

Eurobank

Eurobank zaplanował dwie przerwy między 23:00 a 7:00. Pierwsza będzie miała miejsce z piątku na sobotę, a druga z soboty na niedzielę. Prace spowodują wyłączenie serwisu eurobank online i aplikacji mobilnej.

dkbt63w

Getin Noble Bank

Bardzo krótko, bo tylko przez 35 minut od 1:00 z soboty na niedzielę będzie trwała przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej Getin Noble Banku.

Idea Bank

Prace serwisowe w tym banku rozpoczną się o północy z piątku na sobotę i potrwają 3 godziny. Niedostępna będzie wtedy bankowość internetowa.

EnveloBank

Przerwa techniczna wystąpi tez w EnveloBanku, który należy do Banku Pocztowego. W niedzielę od 4:00 do 5:00 niedostępna będzie usługa 3D Secure, a także nie będzie możliwości dokonania transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji tym hasłem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkbt63w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkbt63w