Trwa ładowanie...
d3qjp7r

Przewozy Regionalne chcą kupić 10 nowych pociągów

Przewozy Regionalne otrzymały na ten cel kredyt w wysokości ponad pół mld zł. Udzieliło go konsorcjum trzech banków, w którym znalazł się m. in. PKO BP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewozy Regionalne chcą kupić 10 nowych pociągów
(WP.PL, Fot: Crusier/Wikimedia CC BY-SA 3.0)
d3qjp7r

Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na dostawę dziesięciu nowych pociągów, pojawią się na polskich torach pod koniec przyszłego roku.

To pierwszy etap inwestycji w tabor przewoźnika. Pod koniec września Przewozy Regionalne otrzymały na ten cel kredyt w wysokości ponad pół miliarda złotych. Udzieliło go konsorcjum trzech banków, w którym znalazł się między innymi bank PKO BP. Jak mówi prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński, inwestycja poprawi jakość podróżowania. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie trafią nowe pociągi.

Przewoźnik będzie się w tej sprawie konsultował z władzami samorządowymi poszczególnych województw, które są formalnym właścicielem Przewozów Regionalnych. Za pożyczone pieniądze Przewozy Regionalne chcą zmodernizować dodatkowo ponad 30 składów. W planach jest też zakup trzech szynobusów.

d3qjp7r

Przez wiele lat spółka była zadłużona i zagrożona upadłością. Jednak przewoźnika wsparła Agencja Rozwoju Przemysłu, która przekazała kilkaset milionów złotych. To pozwoliło między innymi na spłatę długów.

Zobacz też: Sposób na pierwszy biznes. Pomyśl o franczyzie

d3qjp7r

Podziel się opinią

Share
d3qjp7r
d3qjp7r