Trwa ładowanie...
d27uut4
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Przy oporze - giełdowy komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a popyt inwestorów kumulował się na akcjach największych spółek. Sesja rozstrzygnięta została już na otwarciu, a kolejne godziny upłynęły pod znakiem oscylacji w ograniczonym zakresie.
Share
Przy oporze - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
d27uut4

WIG-20 po wyższym otwarciu odnotował spadek do dziennego minimum na 2458, by w kolejnych godzinach próbować sforsować opór na 2471. W jego pobliżu swoją obecność zaznaczała strona podażowa i ostatecznie poziomu tego nie udało się pokonać. W dalszym ciągu indeks przebywa w pobliżu tego pułapu i wyznacza on najbliższy opór. Jego przebicie winno przekładać się na większą skłonność do zakupu, a kolejne bariery podażowe to 2480 oraz 2511. Sforsowanie tego ostatniego pułapu będzie potwierdzało tezę o korekcyjnym charakterze spadku do 2353, co z kolei winno przełożyć się na test wrześniowych maksimów na 2544 i 2559. W przypadku silniejszego wzrostu będę oczekiwał na test 2597 lub też 2625.
Najbliższe wsparcie znajduje się na 2445, a w razie jego przełamania popyt winien pojawić się na 2438, gdzie znajduje się aktualnie linia trendu wzrostowego, prowadzona od dołka na 2353. W przypadku jej ewentualnego przełamania popyt winien ujawnić się w zakresie 2421-2426, gdzie w poprzednich tygodniach kończyły się wszystkie inicjatywy sprzedających. W przypadku głębszej korekty popyt winien pojawić się na 2396 lub też na 2379.
Kluczowym poziomem wsparcia pozostaje w dalszym ciągu ostatnie minimum na 2353. Indeksy w piątek potwierdziły trendy wzrostowe i wiele wskazuje, iż wzrost będzie kontynuowany na kolejnych sesjach. Ewentualne spadki traktowałbym jako korekty, natomiast sygnałem do rozpatrywania alternatywnych scenariuszy będzie w moim odczuciu przebicie minimum na 2426. Do czasu, gdy WIG-20WIG-20 (Zobacz notowania indeksu ») będzie utrzymywał się powyżej tego poziomu zakładam, iż wzrost powinien być kontynuowany.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34013/biuletyn_poranny_20141103.pdf )

d27uut4

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d27uut4

Podziel się opinią

Share
d27uut4
d27uut4