Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Przy wsparciu - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale skala ruchu była ograniczona. Z drugiej strony polski rynek w kontekście sytuacji na rozwiniętych rynkach zachowuje się wyraźniej słabiej.
Share
Przy wsparciu - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
ds5lmlm

Przez większą część sesji kupujący podejmowali próby skorygowania wyprzedaży z końcówki środowej sesji, lecz wzrosty przychodziły z pewnym trudem. To odbiło się ponownie w końcowej fazie sesji, kiedy to indeks poprawiły poranne minima i tym samym zapewniły zamknięcie w negatywnym terytorium.

Na wykresach WIGWIG (Zobacz zmiany indeksu») czy WIG-20WIG-20 (Zobacz notowania indeksu ») można od szczytu doszukać się struktur impulsowych, z tym zastrzeżeniem, iż wzory te mogą wieńczyć korekty nieregularne. Jeśli tak to w najbliższych godzinach kupujący winni przejąć inicjatywę i kontynuować wzrosty powyżej ostatnich maksimów. WIG-20 w pierwszej fazie sesji zdołał dotrzeć do 2448, a w końcówce zniżkował do 2427. Spadek można interpretować jako dopełnienie impulsu spadkowego od szczytu na 2476, a popyt pojawił tuż nad wsparciem wynikającym z ostatniego lokalnego minimum na 2426.
Najbliższy ważny opór znajduje się na 2448, a jego przebicie będzie potwierdzało istotność wczorajszego dołka. Kolejne bariery podażowe znajdują się w przedziale 2455-2457 i na maksimum na 2476. Przebicie tego ostatniego poziomu będzie potwierdzało założenie, iż wczorajszy spadek wieńczy korektę i inicjuje kolejną falę wzrostową. Kolejne bariery widziałbym na 2481 lub też na 2511.
Najbliższe wsparcie znajduje się wyznaczają wcześniejsze minima w zakresie 2421-2423, a przełamanie tego pułapu będzie potwierdzało słabość strony popytowej. W takim wypadku trzeba będzie liczyć się z perspektywa pogłębienia korekty do 2396 lub też 2379. Kluczowym wsparciem w nieco dłuższej perspektywie pozostaje październikowy dołek na 2353. Indeks jest obecnie w istotnym momencie i jeśli wzrost ma być kontynuowany najbliższe godziny winny przynieść atak na opory na 2457 i 2476.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34036/biuletyn_poranny_20141107.pdf )

ds5lmlm

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

ds5lmlm

Podziel się opinią

Share
ds5lmlm
ds5lmlm