Trwa ładowanie...
d2pv8kr
d2pv8kr

Przychody Apatora będą rosły głównie w segmentach pomiarów gazu, wody i ciepła

Warszawa, 01.03.2017 (ISBnews) - Apator liczy w tym roku na wzrost przychodów przede wszystkim w segmencie opomiarowania gazu oraz wody i ciepła, poinformował prezes Andrzej Szostak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pv8kr

"Jeśli chodzi o przychody, to w linii opomiarowania gazu spodziewamy się kolejnego skokowego wzrostu przychodów. To jest związane z kontraktacją na rynkach zagranicznych, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Holandii" - powiedział Szostak podczas konferencji prasowej.

"Również w segmencie wody i ciepła spodziewamy się poprawy dynamiki wzrostu przychodów z związku z nowymi technologiami, którymi dysponujemy" - dodał.

Wśród nowych technologii są m.in. ultradźwięki. Spółka zakłada sprzedaż kilkudziesięciu tysięcy urządzeń tego typu w 2017 r. i liczy na wejście z tym produktem na rynek amerykański.

d2pv8kr

"Wejście na rynek Stanów Zjednoczonych jest przedmiotem badań rynkowych, na razie prawdopodobnie będziemy sprzedawać przez pośredników" - powiedział prezes.

Apator liczy też na poprawę koniunktury na rynku energetyki zawodowej w Polsce, jednak przyjmuje w tej kwestii ostrożne założenia.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d2pv8kr

Podziel się opinią

Share
d2pv8kr
d2pv8kr