Trwa ładowanie...
d1sjb9z

Przychody Selvity w kolejnych kwartałach będą rosły już wolniej niż 50% r/r

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - Przychody ze sprzedaży Selvity w kolejnych kwartałach nie będą już tak dynamicznie rosły, jak w I kw. 2015 roku, ale firma nadal liczy na roczny wzrost przychodów z usług na poziomie 30% przy dwucyfrowej rentowności netto, zapowiedział prezes Paweł Przewięźlikowski.

Share
d1sjb9z

Łącznie spółka wypracowała w pierwszych trzech miesiącach 2015 r. 12,0 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 57% r/r. Zysk netto wyniósł w tym samym okresie 1,27 mln zł i był wyższy o 119% r/r. Rentoność netto wyniosła 10,5%.

"W kolejnych kwartałach nie spodziewamy się dynamik na poziomie ponad 50%. Naszym celem jest osiągnięcie w tym roku 30% wzrost przychodów z usług. Patrząc na poziom naszego obecnego backlogu, nie powinniśmy mieć z tym większego problemu" - powiedział Przewięźlikowski podczas konferencji prasowej.

Stan zakontraktowania Selvity na 2015 r. (stan na 12 maja 2015 r.) wynosił 37,6 mln zł i był wyższy o 27% w porównaniu z I kwartałem ub.r.

d1sjb9z

"Prowadzimy obecnie rozmowy z firmami, które mogłyby być naszymi partnerami przy dwóch naszych projektach. Myślimy, że w drugiej połowie roku podpiszemy odpowiednie umowy. Z naszych obserwacji wynika, że im później dochodzi do podpisania takich umów, tym wartość kontraktu jest wyższa" - dodał Przewięźlikowski.

W I kwartale rozpoczęła działalność spółka zależna Selvity w Wielkiej Brytanii. W lipcu ma ruszyć również sprzedaż poprzez firmę zależną w USA. "Będziemy chcieli otwierać kolejne nasze centra sprzedaży również w innych krajach, ale na razie za wcześnie jest na podanie większych szczegółów" - zapowiedział prezes.

W przyszłym roku spółka planuje otworzyć także kolejny oddział produkcyjny w Polsce zlokalizowany blisko ośrodków akademickich. "Prowadzimy rozmowy w dwóch miastach i jedyne, co możemy zdradzić, to że wśród nich nie ma Warszawy" - powiedział wiceprezes spółki Bogusław Sieczkowski.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d1sjb9z

Podziel się opinią

Share
d1sjb9z
d1sjb9z