Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Przychody ze sprzedaży Stock Polska wzrosły o 71% r/r w I kw. 2016 r.

Warszawa, 14.04.2016 (ISBnews) - Przychody ze sprzedaży Stock Polska wzrosły o 71% r/r w I kw. 2016 r., a wartość rynkowa udziałów łącznie off-trade na koniec lutego wyniosła 27,2% (wobec 27% na koniec grudnia), podała spółka w komunikacie.

Share
d8f2qjb

Stock Polska pozostaje liderem kategorii wódek smakowych, która obejmuje wódkę smakową oraz smakowe likiery na bazie wódki oraz graczem numer dwa w łącznej kategorii wódek (w tym smakowych).

"Pozytywna dynamika obejmująca wzrost wolumenu sprzedaży, przychodów ze sprzedaży i EBITDA, którą zaobserwowaliśmy w drugiej połowie ubiegłego roku, utrzymuje się, dając mocny start w 2016 rok. W pierwszym kwartale odnotowaliśmy wzrost EBITDA na wszystkich rynkach. Szczególnie cieszy nas powrót do zysku w Polsce, gdzie w I kwartale 2015 r. odnotowaliśmy stratę. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale podejmowane przez nas działania po zmianach w zarządzie które przeprowadziliśmy w styczniu 2015 r. oraz po dogłębnym przeglądzie biznesu, przynoszą efekty. Jest jeszcze wcześnie na pełną ocenę, ale jesteśmy zadowoleni z pierwszych wyników naszych nowych produktów, które wprowadziliśmy na rynek w 2015 r. Cieszymy się też z ostatnich medali, którymi uhonorowano zarówno obie nasze flagowe marki, jak i kilka nowych produktów wprowadzonych w 2015 r." - powiedział dyrektor generalny Stock Spirits Group Chris Heath, cytowany w komunikacie.

Stock Spirits Group jest producentem wódek czystych i gatunkowych oraz likierów w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa prowadzi główną działalność na terenie Polski, Czech, Słowacji, Włoch, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny. Ponadto eksportuje swoje produkty do ponad 40 innych krajów na całym świecie. W Polsce produkuje i sprzedaje m.in. takie marki wódek jak Czysta de Lux, Lubelska czy Żołądkowa Gorzka. Od 2013 r. spółka jest notowana na London Stock Exchange (LSE).

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb