Trwa ładowanie...
d3t3pqo
23-03-2017 16:35

PSL: aktywność Szyszki w MŚ ma niewiele wspólnego z ochroną środowiska (krótka9)

Ostatnie półtora roku aktywności ministra środowiska ma niewiele wspólnego z ochroną środowiska; PSL popiera wniosek o jego odwołanie - powiedział Piotr Zgorzelski (PSL) podczas czwartkowej sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla szefa MŚ.

d3t3pqo
d3t3pqo

"Ostatnie półtora roku aktywności pana Jana Szyszki w resorcie ochrony środowiska w istocie nie ma wiele wspólnego z tą szlachetną ideą" - powiedział Zgorzelski.

Przekonywał, że najważniejsze ustawy dot. ochrony środowiska powstają w innych resortach, a "w najlepszym razie" jako inicjatywa poselska.

Zgorzelski powiedział, że resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej doprowadził do ratyfikowania porozumienia o śródlądowych drogach wodnych. "A tymczasem prace nad Prawem wodnym wdrażającym ramową dyrektywę wodną nadal trwają" - zaznaczył poseł PSL.

Natomiast - kontynuował - resort energii kreuje politykę związaną z ochroną powietrza, a w zasadzie wyznacza kierunki rozwoju polskiej energetyki. "Głos resortu środowiska brzmi w tej kwestii bardzo cieniutko, jak z podziemia" - ocenił Zgorzelski.

d3t3pqo

Przekonywał, że receptą ministerstwa na poprawę bilansu energetycznego Polski jest rozwój geotermii i biogazowni. "Praktycznie zaniechano wsparcia energetyki obywatelskiej, a zielona energia stała się wrogiem publicznym" - mówił.

Zdaniem Zgorzelskiego wyjaśnienia wymaga prawo do "samowolnej" wycinki drzew na działkach prywatnych. "Kto lobbował za deweloperami, podejrzenia ma nawet prezes PiS" - powiedział Zgorzelski.

Oskarżał też Szyszkę, że "prowadzi do zagłady polski model łowiectwa".

"Klub parlamentarny PSL popiera wniosek o odwołanie Jana Szyszki z funkcji ministra środowiska, dlatego, że na ministra środowiska się on po prostu nie nadaje" - podsumował Zgorzelski.

d3t3pqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3pqo