Trwa ładowanie...
dpbvksw

Pszenica znów tanieje, spadek cen wieprzowiny wyhamował - MRiRW

3.11.Warszawa (PAP) - Cena pszenicy konsumpcyjnej znów obniżyła
się, wyhamował natomiast spadek cen żywca wieprzowego - wynika z
analiz resortu rolnictwa.


dpbvksw
dpbvksw

3.11.Warszawa (PAP) - Cena pszenicy konsumpcyjnej znów obniżyła się, wyhamował natomiast spadek cen żywca wieprzowego - wynika z analiz resortu rolnictwa.

ZBOŻE

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi cena skupu pszenicy konsumpcyjnej w ciągu tygodnia obniżyła się o ponad 2 proc. i w dniach 20-26.10.br. ukształtowała się na poziomie 487 zł/t. Była to cena o 8,1 proc. niższa od notowanej przed miesiącem i o ponad 41 proc. niższa niż przed rokiem.

W analizowanym tygodniu cena skupu żyta konsumpcyjnego wynosiła 390ázł/t. Była ona zbliżona do ceny notowanej tydzień wcześniej, ale o blisko 4 proc. niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do porównywalnego okresu ub.r. ziarno to było tańsze o 47 proc.

dpbvksw

W dniach 20-26.10. br. za jęczmień paszowy uzyskiwano średnio 392ázł/t, wobec 408 zł/t przed tygodniem. Ziarno to było o blisko 17 proc. tańsze niż przed miesiącem i o prawie 48 proc. tańsze niż przed rokiem.

W porównaniu do poprzedniego tygodnia o 5,1 proc. obniżyła się cena skupu kukurydzy i ukształtowała się na poziomie 370 zł/t. Była ona o blisko 19 proc. niższa niż przed miesiącem i o ok. 54 proc. niższa w porównywalnym okresie 2007 r.

MIĘSO

W dniach 20-26.10.br. wyhamowaniu uległ trwający od czterech tygodni spadek cen skupu żywca wieprzowego.

dpbvksw

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi średnia cena skupu trzody chlewnej ukształtowała się w tym czasie na poziomie z poprzedniego tygodnia, tj. 4,24 zł/kg. Był to poziom cen o ok. 7 proc. niższy niż przed miesiącem, ale o ponad 24 proc. wyższy niż przed rokiem.

W tym czasie bydło skupowano średnio po 4,23 zł/kg, wobec 4,22 zł/kg w poprzednim tygodniu. Cena ta była nieznacznie (oá0,5 proc.) wyższa niż przed miesiącem oraz oáok. 7 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Jednocześnie za kurczęta typu brojler płacono średnio 3,04 zł/kg, tj. oá0,7 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu iáo ponad 3 proc. mniej niż miesiąc wcześniej. Cena ta była także o ok. 4 proc. niższa niż przed rokiem.

dpbvksw

Cena skupu indyków ukształtowała się na poziomie o 1,3 proc. niższym niż przed tygodniem i tak jak przed miesiącem wyniosła 4,03 zł/kg. Wáodniesieniu do notowań sprzed roku indyki były tańsze oá18 proc.

MLEKO

W porównaniu do poprzedniego tygodnia cena 1 kg odtłuszczonego mleka w proszku obniżyła się o 1,3 proc. do 6,75 zł/kg. W odniesieniu do notowań sprzed miesiąca i sprzed roku OMP potaniało odpowiednio o 4 proc. i ponad 48 proc. (PAP)

bg/ gor/

dpbvksw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpbvksw