Trwa ładowanie...

Pulpety z koniną wrócą na półki w IKEI?

To nie koniec afery z koniną. IKEA rozważa ponowną sprzedaż pulpetów z tym mięsem. Na pierwszy ogień idzie Szwecja - czytamy w "Daily Mail".

Pulpety z koniną wrócą na półki w IKEI?Źródło: Wikipedia, fot: Calvin Teo
dqsdd7i
dqsdd7i

IKEA była zamieszana w tegoroczny skandal żywnościowy, kiedy okazało się, że ich słynne pulpety wołowo-wieprzowe w dużej części składają się z koniny. W efekcie firma została zmuszona do usunięcia dziesiątków milionów pulpetów z półek w swoich restauracjach i sklepach w Europie. Zostały one zutylizowane. Część z nich przeznaczono na stworzenie energii z biomasy.

Inaczej ma się natomiast sprawa z pulpetami w Szwecji. Jedną z opcji, która jest możliwa w przypadku tego kraju, jest sprzedaż produktów z wyraźnym oznaczeniem, że zawierają one koninę. Dochód ze sprzedaży takich pulpetów ma być przekazany na cele charytatywne.

Konina znalazła się również w partii towaru, która była sprzedawana w Polsce. Firma Quantum Foods Global, która zaopatrywała sieć IKEA w klopsiki, w których wykryto koninę, postanowiła wystąpić na drogę sądową przeciwko tym poddostawcom, którzy dostarczali im fałszywe mięso.

dqsdd7i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqsdd7i