Trwa ładowanie...
dgp0t34
12-10-2016 01:10

"Puls Biznesu": Staż skuteczną ścieżką do kariery

Negatywny wpływ niżu na rynek pracy na świecie sprawia, że 32 proc. firm ma problemy z zatrudnieniem. Coraz chętniej inwestują w odpowiednie techniki rekrutacyjne i zatrudniają stażystów. Aż 70 proc. stażystów ma szansę na zatrudnienie - pisze"Puls Biznesu".

Share
dgp0t34

Z raportu "International Business Report" sporządzonego na podstawie badań przeprowadzonych przez Millward Brown wśród przedsiębiorców z 36 krajów, w tym - z Polski, wynika, że problemy z zatrudnieniem kompetentnego pracownika nie ominęły też naszego kraju.

"Polska niekorzystnie wypada także w rankingu ManpowerGroup z 2015 r., gdzie plasuje się na 20. miejscu na świecie pod względem niedoboru talentów" - pisze "Puls Biznesu".

W związku z tym rodzime firmy tworzą odpowiednie oferty pracy skierowane do młodych osób w celu pozyskania zdolnych, wykwalifikowanych pracowników. Najchętniej zatrudniają stażystów ze względu na nabyte podczas stażu doświadczenie zawodowe.

"Badania pokazują, że młodzi ludzie są ambitni i chcą się rozwijać" - czytamy w artykule. "Fundacja Rozwoju Talentów zanotowała, iż w ciągu ostatnich 5 lat do jej programów rekrutacyjnych i rozwojowych na 511 miejsc stażowych zgłosiło się ok. 5 tys. studentów oraz absolwentów szkół wyższych. Choć dostanie się na staż nie jest łatwe, to ponad połowa stażystów ma szansę zostać w firmie na dłużej" - pisze dziennik.

"Pracodawcy najbardziej doceniają u stażystów: orientację na cel i rezultat (74 proc.), kreatywność (56 proc.) oraz nastawienie na rozwój (51 proc.)" - wynika z raportu "Praktyki zarządzania talentami w Polsce" z 2016 r., którego rezultaty przedstawia "Puls Biznesu".

dgp0t34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgp0t34
dgp0t34