Trwa ładowanie...
d2pmdnb

PZ Cormay może w czerwcu przejąć europejską firmę; w II pół. wprowadzi Orphee na NC

21.05. Warszawa (PAP) - PZ Cormay może do końca czerwca podpisać umowę przejęcia firmy z Europy Zachodniej, a w ciągu kilku miesięcy wprowadzić swoją szwajcarską spółkę zależną...

Share
d2pmdnb

21.05. Warszawa (PAP) - PZ Cormay może do końca czerwca podpisać umowę przejęcia firmy z Europy Zachodniej, a w ciągu kilku miesięcy wprowadzić swoją szwajcarską spółkę zależną Oprhee na rynek NewConnect - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes Tomasz Tuora.

"Możliwe, że jeszcze w tym roku przeprowadzimy dość dużą akwizycję i będzie to wspominana wcześniej spółka europejska, ale o szczegółach będziemy dopiero informować. Umowa przejęcia powinna być podpisana do końca pierwszego półrocza" - powiedział Tuora.

Wcześniej prezes Tuora mówił, że firma z Europy Zachodniej generuje rocznie 24 mln euro przychodów, 5 mln euro EBITDA oraz 2 mln euro zysku netto.

Prezes powiedział też w poniedziałek, że PZ Cormay na razie wstrzymał się z kupnem notowanej na Nasdaq amerykańskiej firmy działającej na rynku weterynaryjnym w dziedzinie hematologii i biochemii, a której due diligence przeprowadził na początku tego roku.

d2pmdnb

"Wstrzymaliśmy się ze względu na to, żeby Orphee weszło na giełdę, żeby zaczęło generować gotówkę i docelowo zajęło się akwizycjami. Jeśli chodzi o przejęcie amerykańskiej firmy to najpierw musimy skonsumować tę pierwszą akwizycję. Nadal pracujemy też nad joint venture w Brazylii, ale priorytetem jest nasze urządzenie-analizator, a potem akwizycja i wprowadzenie Orphee na NewConnect" - powiedział.

PZ Cormay planuje wprowadzić spółkę zależną Orphee na rynek NewConnect w ciągu kilku miesięcy, a docelowo na giełdę. Cormay chce przenieść kompetencje w zakresie akwizycji do Orphee, a sam będzie zajmował się badaniami R&D.

Po emisji prywatnej udział PZ Cormay w akcjonariacie Orphee zmniejszy się do ok. 70 proc. z obecnych 100 proc.

"Po emisji prywatnej PZ Cormay utrzyma 2/3 udziałów w kapitale Orphee. Obecnie przygotowujemy memorandum informacyjne dla inwestorów i będziemy wprowadzali Orphee na NewConnect w perspektywie kilkumiesięcznej z założeniem przeniesienia na rynek główny" - powiedział Tuora.

d2pmdnb

"Kapitalizacja Orphee to kilkaset milionów złotych (...) Jak wejdziemy z Orphee na NewConnet to będziemy największą spółką tam notowaną" - powiedział prezes pytany o wartość planowanej emisji prywatnej.

Orphee jest szwajcarską spółką działającą w zakresie produkcji sprzętu do badań hematologicznych.

Prezes podtrzymał też, że wyniki grupy PZ Cormay w 2012 roku poprawią się organicznie wobec 2011 roku, a dodatkowo jeszcze wyniki zwiększy planowana akwizycja.

PZ Cormay, zajmujący się produkcją odczynników i aparatów do diagnostyki, osiągnął narastająco po czterech kwartałach 2011 roku 90,0 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 12,8 mln zł zysku operacyjnego oraz 13,8 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

W I kw. 2012 roku skonsolidowane przychody PZ Cormay wyniosły 26 mln zł, zysk operacyjny 4,2 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 5,3 mln zł.(PAP)

bas/ ana/

d2pmdnb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pmdnb
d2pmdnb