Trwa ładowanie...
d3aegx7

PZL-Świdnik dostarczył 2 śmigłowce dla policji w Ugandzie

Warszawa, 18.12.2015 (ISBnews) - PZL-Świdnik - z grupy AgustaWestland - zrealizował umowę dotyczącą dostawy 2 śmigłowców dla Lotnictwa Policji Ugandy, poinformowała spółka.

Share
d3aegx7

"Wraz z dostawą tych śmigłowców Finmeccanica-AgustaWestland i PZL-Świdnik osiągają ważny kamień milowy w postaci dostarczenia 100. śmigłowca na afrykański rynek komercyjny i parapubliczny" - czytamy w komunikacie.
Umowa, którą podpisano w czerwcu 2014 r. zakładała również dostawę kompleksowego pakietu szkoleniowego i wsparcie eksploatacji śmigłowców.

W ramach kontaktu dostarczono śmigłowiec W-3A Sokół i maszynę GrandNew, a maszyny będą wykorzystywane do realizacji zadań związanych z utrzymywaniem porządku publicznego, podano także.

Grupa AgustaWestland sprzedała do tej pory klientom na całym świecie 180 Sokołów i niemal 220 śmigłowców GrandNew.

d3aegx7

PZL-Świdnik, firma z ponad 60-letnim doświadczeniem, jest największym polskim producentem śmigłowców, biorącym udział w przetargu na dostawę 70 wielozadaniowych wiropłatów dla polskich Sił Zbrojnych. PZL-Świdnik, który wyprodukował więcej niż 7400 śmigłowców, to jedyny polski wytwórca OEM z pełną zdolnością w zakresie projektowania, badań i rozwoju, integracji systemów, produkcji, realizacji wsparcia i szkoleń oraz modernizacji śmigłowców. PZL-Świdnik pełni również rolę kluczowego partnera przemysłowego w sektorze lotniczym, dostarczając struktury lotnicze dla wielu wiodących producentów na całym świecie. PZL-Świdnik jest częścią grupy AgustaWestland od 2010 roku.

(ISBnews)

d3aegx7

Podziel się opinią

Share
d3aegx7
d3aegx7