Trwa ładowanie...
dco5jzt

PZU liczy na kolejne umowy TUW PZUW ze spółkami SP i podmiotami państwowymi

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - PZU liczy, że Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW) będzie podpisywać kolejne umowy ze spółkami z udziałem Skarbu Państwa oraz z podmiotami państwowymi, w tym szpitalami, wynika z wypowiedzi prezesa PZU Michała Krupińskiego.

Share
dco5jzt

"Sam rynek spółek z akcjonariatem Skarbu Państwa jest liczony na kilkaset mln zł. Ponadto chcemy, by TUW budował nadal kompetencje, żeby mógł przedstawiać oferty szpitalom i innym podmiotom państwowym" - powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej.

"Na razie skupiamy się na spółkach państwowych i szpitalach, natomiast to rozwiązanie może być dobre dla podmiotów państwowych i samorządowych" - dodał.

Krupiński przyznał, że prowadzone są rozmowy z kolejnymi potencjalnymi klientami.

PZU podało dziś, że TUW PZUW podpisało umowę z Polską Grupą Energetyczną (PGE)
na kompleksowe ubezpieczenie pięciu elektrowni, a wcześniej w tym tygodniu informowało o podpisaniu umowy z Polską Grupą Górniczą.

dco5jzt

PZU tłumaczyło w komunikacie poświęconym umowie zawartej z PGE, że przepisy pozwalające na zawarcie umowy ubezpieczenia z towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych przez podmioty będące członkami tego towarzystwa, które mówią, że w takim przypadku nie stosuje się przepisów o zamówieniach publicznych. A to z kolei pozwala negocjować cenę, a także znacząco uelastycznia i skraca proces zawarcia umowy.

TUW PZUW to najnowszy podmiot z Grupy PZU. Jest zakładem ubezpieczeń podlegającym Komisji Nadzoru Finansowego, działającym na zasadzie non-profit i oferującym takie same produkty, jak PZU SA. Zakład ubezpiecza wyłącznie swoich członków, na zasadzie wzajemności. Członkowie TUW są jednocześnie jego właścicielami. Ubezpieczenia wzajemne umożliwiają lepsze zarządzanie ryzykiem, zmniejszenie kosztów kontraktów oraz skrócenie czasu zawierania umów ubezpieczenia.

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych prowadzi działalność ubezpieczeniową w Dziale II, tj. w zakresie pozostałych ubezpieczeń osobowych oraz ubezpieczeń majątkowych.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews)

dco5jzt

Podziel się opinią

Share
dco5jzt
dco5jzt