Trwa ładowanie...
d3fsd02

PZU zawarło porozumienie z PZU Życie ws. wypłaty dywidendy

...

d3fsd02
d3fsd02

04.09. Warszawa (PAP) - PZU zawarło porozumienie z PZU Życie w sprawie wypłaty dywidendy przez PZU Życie - poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

Dywidenda zostanie wypłacona w formie aktywów niepieniężnych, w postaci zdematerializowanych certyfikatów inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych zarządzanych przez TFI PZU, posiadanych przez PZU Życie.

"Różnica pomiędzy całkowitą kwotą dywidendy, a wartością aktywów niepieniężnych przeznaczonych na wypłatę dywidendy zostanie wypłacona w formie środków pieniężnych" - dodano.

PZU poinformowało, że wartość aktywów niepieniężnych zostanie ustalona w oparciu o oszacowanie wartości certyfikatów inwestycyjnych poszczególnych funduszy inwestycyjnych przygotowanych przez TFI PZU.

"(...) Wstępne oszacowanie wykazuje, iż wartość aktywów niepieniężnych wyniesie ok. 2,4 mld zł. Aktywa niepieniężne (...) zostaną przeniesione na PZU w dniu 10 września 2013 roku" - napisano w komunikacie.

Zawarcie porozumienia jest związane z przyjętą przez spółkę polityką kapitałową i dywidendową Grupy PZU na lata 2013-2015. (PAP)

jow/ asa/

d3fsd02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fsd02