Trwa ładowanie...
deihtq6
28-01-2016 12:14

PZWLP: Rynek wynajmu długoterminowego aut wzrósł o 16,6% w 2015 r.

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - Branża wynajmu długoterminowego samochodów (CFM) urosła w 2015 roku o 16,6%, podał Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), na którego członków przypada ok. 80% rynku pojazdów obsługiwanych w ramach wynajmu długoterminowego. Tempo wzrostu liczby samochodów znajdujących się w Polsce w usługach wynajmu długoterminowego znacząco rosło przez cały miniony rok i na koniec grudnia było ponad 1,5-krotnie wyższe niż rok wcześniej. Co piąty nowy samochód osobowy kupiony przez firmy w polskich salonach w 2015 r. znajdował się w usługach wynajmu długoterminowego.

deihtq6
deihtq6

"Dynamika wzrostu branży w 2015 roku była aż ponad 1,5-krotnie wyższa, niż rok wcześniej (10,3%) i sukcesywnie zwiększała się w każdym kolejnym kwartale - od 11,1% r/r w pierwszym, 12,4% r/r w drugim, 14% r/r w kwartale trzecim, osiągając poziom 16,6% r/r w ostatnich trzech miesiącach 2015 roku" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z danymi PZWLP, rynek wynajmu długoterminowego powiększył się w Polsce w 2015 r. aż o blisko 21 tys. samochodów (20 872), co oznacza najwyższy w okresie ostatnich 7 lat wzrost 16,6% w skali roku.

"Biorąc pod uwagę firmy skupione w PZWLP, rynek CFM w Polsce liczy już prawie 150 tys. pojazdów. Zwiększenie tempa rozwoju rynku w zeszłym roku do rekordowego poziomu odnotowanego przez PZWLP, jest w dużym stopniu efektem coraz większej popularności usług wynajmu długoterminowego wśród przedsiębiorców z sektora MSP. W 2015 roku, z jednej strony dynamicznie rosło bowiem zainteresowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw taką formą użytkowania floty aut służbowych, a z drugiej zdecydowana większości firm wynajmu długoterminowego rozwijała swoje usługi pod kątem klientów z sektora MSP, tworząc oferty dostosowane do potrzeb mniejszych przedsiębiorców" - powiedział członek zarządu PZWLP i dyrektor sprzedaży flotowej Volkswagen Leasing Daniel Trzaskowski, cytowany w komunikacie.

Zdaniem ekspertów PZWLP, w bieżącym roku z pewnością kontynuowany będzie rozwój oferty firm CFM, dostosowanej do potrzeb sektora MSP oraz jednoczesny dalszy wzrost udziału mikro, małych i średnich przedsiębiorstw wśród klientów usług wynajmu długoterminowego samochodów. Coraz bardziej zauważalne na polskim rynku będą również, dość mocno rozpowszechnione już w Europie Zachodniej, zjawiska takie jak car sharing.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) to organizacja skupiająca 16 firm, specjalizujących się w wynajmie i leasingu aut na polskim rynku fleet management. Na członków PZWLP przypada ok. 80% rynku pojazdów obsługiwanych w ramach wynajmu długoterminowego.

(ISBnews)

deihtq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deihtq6