Trwa ładowanie...
d3w6myo

QubicGames z partnerami powołała spółkę Drageus Games dla gier Sci-Fi

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - QubicGames wraz z HBI Ventures oraz Drageus Publishing House zawiązał spółkę akcyjną pod firmą Drageus Games, która będzie platformą produkcyjną i wydawniczą dla gier z gatunku science fiction/space opera, podała QubicGames.

Share
d3w6myo

"Wspólnie z naszymi partnerami, spółką HBI Ventures oraz wydawnictwem książek Drageus zdecydowaliśmy o stworzeniu dotychczas niespotykanego na polskim rynku podmiotu dedykowanego grom z gatunku science fiction/space opera. Pierwszym projektem, który zrealizujemy w roku 2017 w ramach nowo powstałej Drageus Games będzie gra Mad Carnage w wersji premium na komputery PC/Mac i urządzenia iOS/Android" - powiedział prezes Jakub Pieczykolan, cytowany w komunikacie.

"Równocześnie Drageus Games przy współpracy z QubicGames i wydawnictwem książek Drageus stworzy własny, rozbudowany świat science fiction, który będzie wykorzystywany w grach tworzonych przez Drageus Games" - dodał.

Drageus Games będzie w ramach swojej specjalizacji tworzyła i wydawała gry na komputery PC/Mac, konsole oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, podano także.

d3w6myo

Kapitał zakładowy Drageus Games wynosi 120 000 zł i dzieli się na 1 200 000 akcji. QubicGames jako jeden z założycieli objął 475 000 akcji, co stanowi 39,58% kapitału zakładowego Drageus Games oraz 39,58% głosów na walnym zgromadzeniu.

Drageus jest domem wydawniczym, który w swoim dorobku ma publikacje takich serii science fiction jak m.in. "Man of War", "Nexus" czy "Odyssey One".

QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.

(ISBnews)

d3w6myo

Podziel się opinią

Share
d3w6myo
d3w6myo